Yandex Metrica

İran sınırına inşa edilen güvenlik duvarı ilerliyor: 96 kilometrelik kısım tamamlandı

İran sınırına inşa edilen güvenlik duvarı ilerliyor: 96 kilometrelik kısım tamamlandı

295 kilometrelik Van-İran sınırında inşa edilen güvenlik duvarının 96 kilometresi tamamlandı.

Gündem

02.05.2024, 08:41

295 kilometrelik Van-İran sınırı düzensiz göçmenlerin en fazla tercih ettiği bölgelerden birisi. Düzensiz göçün ve insan kaçakçılığının önlenebilmesi için Van-İran sınırında hem güvenlik önlemleri üst düzeyde tutuluyor hem de yasa dışı geçişleri önleyici çalışmalar yürütülüyor.

29 Mayıs bugün hangi konserler var? İstanbul'un Fethi etkinlik ve kutlamaları nerede? 29 Mayıs bugün hangi konserler var? İstanbul'un Fethi etkinlik ve... Haberi Görüntüle

YASA DIŞI FAALİYETLERE ANINDA MÜDAHALE EDİLİYOR

Bu çerçevede harekete duyarlı sensörler, termal kameralar, gece görüşlü dürbünler, optik kuleler ve güvenlik duvarıyla kontrol altında tutulan sınır hattında, güvenlik güçleri de insansız hava araçları ve teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak tespit ettikleri yasa dışı faaliyetlere anında müdahale ediyor.

Güvenlik güçleri sınırda, kırsal bölgelerde, kent ve ilçe merkezlerinde gece gündüz demeden bir yandan düzensiz göçmenlerin sınırdan yasa dışı geçişlerini engellemeye çalışıyor, diğer yandan da sınır hattında ve kent içinde yakaladıkları göçmenleri İl Göç İdaresi Müdürlüğüne götürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi kabul etti: Dikkat çeken Doğu Akdeniz vurgusu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi kabul etti: Dikkat çeken Doğu... Haberi Görüntüle

GÜVENLİK DUVARI İNŞA EDİLİYOR

Ülkelerini terk ederek Türkiye'ye kaçan, buradan da Avrupa ülkelerine gitmek isteyen düzensiz göçmenlerin sınırdan yasa dışı geçişlerini engellemek için Van-İran arasındaki 295 kilometrelik sınırın 96 kilometrelik bölümüne güvenlik duvarı inşa edildi.

Hendek kazma çalışmalarının da tamamlandığı 96 kilometrelik güvenlik duvarına iki ve üç sıra şeklinde jiletli tel çekildi, belirlenen noktalara termal kameralar yerleştirildi.

TEM Otoyolu'nda katliam gibi kaza: Çok sayıda kişi yaralandı! TEM Otoyolu'nda katliam gibi kaza: Çok sayıda kişi yaralandı! Haberi Görüntüle

103 ELEKTROOPTİK KULE İNŞA EDİLİYOR

Sınırda haberleşme ve gözetleme olmak üzere 103 elektrooptik kulenin inşaatı da tamamlanmak üzere.

Kalan 199 kilometrelik sınır hattında da duvar örme, hendek açma ve yol çalışmaları devam ediyor.

İsrail alev alev yanıyor! Hizbullah, soykırımcıyı vurdu: Evler tahliye ediliyor! İsrail alev alev yanıyor! Hizbullah, soykırımcıyı vurdu: Evler tahliye ediliyor! Haberi Görüntüle

BU YIL 42 BİN 592 DÜZENSİZ GÖÇMEN ENGELLENDİ

Sınır birlikleri, Polis Özel Harekat, jandarma ve güvenlik korucularınca sürekli kontrol altında tutulan sınır hattında bu yıl 42 bin 592 düzensiz göçmenin ülkeye girişi engellendi, 2 bin 560 düzensiz göçmen de yakalandı.

Yakalanan göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

Vali Yardımcısı Furkan Duman, Özalp Kaymakamı Mehmet Emin Nasır ve İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Mehmet Kaplan da sınır hattında incelemelerde bulundu, görevlilerden bilgi aldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading