Yandex Metrica

Irak'ın Türkiye'den Bayraktar TB2 SİHA aldığı iddia edildi

Irak'ın Türkiye'den Bayraktar TB2 SİHA aldığı iddia edildi

Irak Savunma Bakanı Cuma İnad Sadun, Türkiye’den Bayraktar TB2 SİHA, 12 adet T129 ATAK helikopteri ve 6 adet KORAL Mobil Elektronik Harp Sistemi alımı için anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Sadun, Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda Türk savunma sanayii şirketinin yetkili isimleri ile görüşmeler gerçekleştirmişti.

Gündem

23.01.2024, 17:53

Dünya basınından düşmeyen Türk İHA/SİHA'larına devletlerin ilgisi her geçen gün artıyor. Bayraktar TB2 satın alacağını açıklayan ülkeler arasına Irak da eklendi.

İsveç'teki uyuşturucu baronu davası Türkiye'ye sıçradı! Savcı Rahima Ortaç baronlara yardım ederken yakayı ele verdi! İsveç'teki uyuşturucu baronu davası Türkiye'ye sıçradı! Savcı Rahima Ortaç baronlara... Haberi Görüntüle

TÜRK YETKİLİLERLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'na (IDEF’21) katılan Irak Savunma Bakanı Cuma İnad Sadun, Türk savunma sanayii şirketinin üst düzey yetkilileriyle görüşmeler yapmıştı.

İller arası isteğe bağlı 2. tayin başvurusu ne zaman? 2024 İl dışı atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İller arası isteğe bağlı 2. tayin başvurusu ne zaman? 2024... Haberi Görüntüle

ATAK, KORAL VE BAYRAKTAR TB2

Savunma Sanayi ST'nin haberine göre, fuardan sonra Iraklı televizyon kanalı El Şarkiye’nin bir programına konuk olan Sadun, Bayraktar TB2 konusunda “uzlaşıya vardıklarını”, toplamda 12 adet T-129 ATAK helikopteri almaya “niyetli olduklarını” ve 6 adet elektronik harp sistemi “satın alma teklifi” olduğunu iddia etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading