Yandex Metrica

Sitede Ara

İçişleri Bakanlığı Türkiye'ye yönelik güvenlik uyarılarına yanıt verdi! IŞİD ve PKK detayı dikkat çekti!

İçişleri Bakanlığı Türkiye'ye yönelik güvenlik uyarılarına yanıt verdi! IŞİD ve PKK detayı dikkat çekti!

ABD'nin İstanbul'un Avrupa Yakası'nda çeşitli merkezler ve ibadethanelere ilişkin yayınladığı güvenlik uyarısından sonra konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Gündem

23.01.2024, 20:23

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son dönemlerde İsveç, Hollanda ve Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik yapılan meşum eylemlerden sonra, olası provokasyonlara karşı tüm değerlendirmelerin yapıldığı ve güvenlik tedbirlerinin en üst seviyeye çıkarıldığı aktarıldı. 

Bakanlık, güvenlik uyarısı kapsamında dönem dönem Türkiye'ye iletilen istihbari bilgilerin titizlikle incelendiğini ifade ederek,"Dost bir ülkeden de daha önce gelen ve bu ülkenin güvenlik uyarısında adı geçen şahısların gözaltına alındığını, aramalarda silah, mühimmat ve eylem emaresine rastlanmadığını, ancak soruşturmanın tüm yönleriyle sürdürüldüğünü" bildirdi.

AK Parti'den DEM Parti'nin yangın iddialarına yanıt: 'Açıklamalar tamamen asılsız' AK Parti'den DEM Parti'nin yangın iddialarına yanıt: 'Açıklamalar tamamen asılsız' Haberi Görüntüle

ABD VATANDAŞLARINI UYARDI

ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada "ABD hükümeti, İstanbul'da veya Batılıların sık sık ziyaret ettiği diğer yerlerde, özellikle Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal bölgelerinde, kiliselere, sinagoglara ve diplomatik misyonlara karşı teröristlerin olası misilleme saldırılarına karşı vatandaşlarını uyarıyor" denilmişti.

AYT Pizza sorusunun cevabı nedir? 2024 AYT pizza kenarlarını yemeyen Ayşe sorusunun doğru cevabı hangi şık? AYT Pizza sorusunun cevabı nedir? 2024 AYT pizza kenarlarını yemeyen... Haberi Görüntüle

"ADI GEÇEN İSİMLER GÖZALTINA ALINDI"

IŞİD ve El-Kaide gibi örgütlerin pek çok ülkede eylem arayışında olduğuna yönelik bilgilerinde yer verildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

"Bu konuyla ilgili olarak, Türkiye için güvenlik uyarısı yapan mezkur ülkeden ve diğer pek çok ülkeden, dönem dönem tarafımıza iletilen istihbari bilgiler titizlikle kıymetlendirilmektedir. Daha önce dost bir ülkeden de gelen ve söz konusu ülkenin güvenlik uyarısı notunda da adı geçen şahıslar gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda herhangi bir silah, mühimmat ve eylem emaresine rastlanmamıştır. Ancak soruşturma, dijital materyal incelemeleri dahil olmak üzere tüm yönleriyle titizlikle sürdürülmektedir."

Son dakika: Tahir Elçi davasında karar Son dakika: Tahir Elçi davasında karar Haberi Görüntüle

IŞİD VE PKK OPERASYONLARI 

Açıklamada ayrıca IŞİD ve  PKK'ya yönelik yapılan operasyonlar hakkında bilgi verilerek,"Terör örgütlerine yönelik operasyonların aralıksız devam ettiği" ifade edilirken, 2022'de IŞİD'e karşı 1042 operasyon gerçekleştirildiği ve bin 981 kişinin gözaltına alındığı, Ocak 2023'te ise 60 operasyon düzenlendiği ve 95 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

PKK'ye karşı 2022'de 130 bin 981'i kırsalda, 3 bin 732'si şehirlerde olmak üzere düzenlenen 134 bin 713 operasyonda 8 bin 410 gözaltı işlemi yapıldığı, bu yılın ocak ayında ise 8 bin 781'i kırsalda, 259'u şehirlerde 9 bin 40 operasyon düzenlendiği ve 378 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading