Yandex Metrica

İçişleri Bakanlığı kolları sıvadı! Büyük çaplı FETÖ operasyonu başlatıldı: Çok sayıda gözaltı var

İçişleri Bakanlığı kolları sıvadı! Büyük çaplı FETÖ operasyonu başlatıldı: Çok sayıda gözaltı var

İçişleri Bakanlığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik 5 ilde operasyon düzenlenerek 15 şüpheli gözaltına alındı.

Gündem

23.01.2024, 20:13

İçişleri Bakanlığı, Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik Erzurum, Amasya, Kayseri, Denizli ve Bolu'da düzenlediği operasyonlar ile 15 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

AA'da yer alan haber doğrultusunda, Bakanlıktan yapılan açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, FETÖ'nün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışma düzenlendi.

Yapılan çalışma sonucunda Erzurum Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce, örgütün sözde askeri mahrem yapılanmasında faaliyette bulunduğu değerlendirilen, geçen yıllardaki Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay MYO mülakat sınavlarına dair bilirkişi raporlarında belirtilen tespitler doğrultusunda 5 eski askeri okul öğrencisi gözaltına alındı.

Amasya Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, örgütün sözde askeri mahrem yapılanması içerisinde faaliyette bulunduğu değerlendirilen, ByLock içerikleri ile ifade ve teşhislerde adı geçen 5 şüphelinin yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda, ikisi öğretmen ve biri imam-hatip olmak üzere 3 kişi yakalandı.

Kayseri Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, örgüt içerisinde faaliyette bulunduğu bilinen, "örgüt evlerinde" kaldıkları ve firari olarak aranma kayıtlarının olduğu öğrenilen 4 şüpheliden daha önce ihraç edilen 1 hakim ve 1 vergi müfettiş yardımcısı ile 1 astsubay gözaltına alındı.

Deprem konutlarına yüzde 50 indirim mi yapılacak? Deprem konutlarına yüzde 50 indirim mi yapılacak? Haberi Görüntüle

BYLOCK KULLANAN ŞÜPHELİLER YAKALANDI

Denizli Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, örgüt içerisinde çeşitli meslek gruplarında faaliyette bulunduğu değerlendirilen, ankesörlü/kontörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgütün haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen 1 avukat ve 1 hemşire; Bolu Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce ise yine örgütte faaliyette bulunduğu değerlendirilen ve ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen 2 şüphelinin yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda biri ihraç edilen doktor olmak üzere 2 kişi yakalandı.

Aramalarda çok sayıda dijital materyal ele geçirilirken, firari 3 kişinin yakalanması için çalışmalar son sürat devam ediyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading