Yandex Metrica

İcazet turuna çıkan Kılıçdaroğlu, İngiltere’de onayı aldı: “Parayı buldum gençler”

İcazet turuna çıkan Kılıçdaroğlu, İngiltere’de onayı aldı: “Parayı buldum gençler”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, icazet seferinin ikinci durağı İngiltere'den bir video yayımladı. Tefeci dediği Londra'dan medet uman Kılıçdaroğlu, "Londra'da parayı buldum." dedi. Kılıçdaroğlu'nun, "Parayı buldum" çıkışı, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamayı gündeme getirdi. Öztrak, "Hep söylüyoruz: 'Borç alan emir alır" demişti.

Gündem

23.01.2024, 20:01

Dün tefeci demişti bugün ortağı oldu! İngiltere'ye icazet seferi yapan Kılıçdaroğlu onayı aldı: 'Parayı buldum' açıklaması

GÜNDEMahaber.com.tr - Özel Haber

Giriş Tarihi: 04.11.2022  23:08Güncelleme Tarihi: 04.11.2022  23:17

ABONE OL 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, icazet seferinin ikinci durağı İngiltere medet umuyor. CHP lideri sosoyal medyadan yayınladığı videoda "Londra'da parayı buldum." ifadelerini kullanması dikkat çekti.  Geçtiğimiz ay ABD'de icazet seferi düzenleyen Kılıçdaroğlu, fiyaskoya dönüşen ziyareti sırasında kendi mahallesinde dahi eleştirilerin hedefi haline geldi.

Adnan Oktar kaç sene hapis yatacak? Adnan Oktar ne zaman tahliye olur? Adnan Oktar kaç sene hapis yatacak? Adnan Oktar ne zaman... Haberi Görüntüle

İCAZETTE YENİ DURAK İNGİLTERE

ABD'den döner dönmez "Kasım'ı bekleyin, Bay Kemal'i bekleyin" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu'nun icazet turundaki yeni durağı ise İngiltere oldu. Daha önce "tefeci ve faizci" yakıştırmasında bulunduğu Londra'ya giden Kılıçdaroğlu burada dikkat çeken temaslar kurdu.

Para ve kaynak bulmak adına Londra'da olduğunu ifade eden CHP lideri, sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye'yi karalamayı ise bir an olsun bırakmadı.

Daha önce "Her gün Londra'daki bir avuç tefeciye 58 milyon dolar faiz ödeniyor. Bu ülkeyi tefecilerden kurtaracağım. Alnımızın akıyla, beraber kurtaracağız" ifadeleriyle bir kara propaganda yürüten Kılıçdaroğlu, şimdilerde ise tefeci dediği Londra'dan medet umuyor.

Son dakika... Atama Kararları Resmi Gazete'de: Beş ile yeni Vali atandı Son dakika... Atama Kararları Resmi Gazete'de: Beş ile yeni Vali... Haberi Görüntüle

"LONDRA'DA PARAYI BULDUM" AÇIKLAMASI

Birkaç gündür Londra'da olan Kılıçdaroğlu, bugün hamburger yediği sırada çekilen fotoğrafını paylaşarak, "Hamburgerlerimizi yedik" diyerek kendisine yöneltilen eleştirileri umursamadığını kanıtlamış oldu. Bu paylaşımında 22.00'yi işaret eden CHP lideri, "para bulduğunu" açıkladı.

Parlak Türkiye için 4 gündür yatırımcılarla konuştuğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Önce dünyada toplam 5 trilyon dolarlık fon yöneten yatırım bankalarıyla görüştük. Bugün toplamda 100 milyar sterlin yatırım yapmış 14 devasa fonla görüştük. Akşamsa 342 milyar dolarlık büyüklüğüyle dünyanın en büyük teknoloji yatırımlarını yapan bir yatırım grubu ile görüşeceğim." dedi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasını "Sizin ihtiyacınız olan parayı buldum. Tüm dünyaya ilham olacaksınız emin olun. Göreceksiniz güzel Türkiye'yi nasıl birlikte inşa edeceğimizi…" ifadeleriyle noktaladı.

O köyler terör nedeniyle 1995 yılında boşaltılmıştı: Bölge tekrardan yerleşime açılıyor O köyler terör nedeniyle 1995 yılında boşaltılmıştı: Bölge tekrardan yerleşime... Haberi Görüntüle

FAİK ÖZTRAK'IN SÖZLERİ GÜNDEM OLDU

Kılıçdaroğlu'nun, "Parayı buldum" çıkışı, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamayı akıllara getirdi.

Öztrak, "Hep söylüyoruz: 'Borç alan emir alır'" ifadelerini kullanmıştı. Milletten icazet isteyecek yüzü olmayan CHP liderinin, tefeci dediği Londra'nın kayığına binerek icazet aldığını duyurması akıllara "Kim, bilir ne vadetti?" sorusunu getirdi.

.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading