Yandex Metrica

İBB yurt başvuruları başladı: Öğrenciler dikkat! 7 gün içinde yurt başvurunuzu yapın

İBB yurt başvuruları başladı: Öğrenciler dikkat! 7 gün içinde yurt başvurunuzu yapın

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler burs ve yurt arayışına başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerine hizmet veren yurtların başvuru alımları için tarihleri duyurdu.

Gündem

23.01.2024, 19:42

Bu yıl 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihler yapıldı. ÖSYM, tercih sonuçlarını 15 Ağustos'ta açıkladı. Bir üniversiteye yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, burs ve yurt arayışına başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerine hizmet veren yurtlarına başvuru alımlarının başlayacağı tarihi duyurdu. 

İBB'nin üniversite öğrencilerine hizmet veren yurtlarına başvuru alımlarının 22 Ağustos'ta başlayacağı ve 7 gün süreceği bildirildi. 

YATAK KAPASİTESİ 2 BİN 800'E ÇIKACAK

İBB'den yapılan açıklamaya göre, Avcılar'da 2 ve Beyoğlu Örnektepe'de 1 yurt ile üniversite öğrencilerine hizmet veren İBB, Gaziosmanpaşa, Esenyurt, Bayrampaşa, Şişli, Eyüpsultan, Ümraniye ve Maltepe ilçelerine de yurt kazandıracak.

Yeni yurtlarla geçen yıl 622 öğrencinin barınmasına olanak sağlayan İBB, yatak kapasitesini 2 bin 800'e çıkaracak.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından hizmet verilen yükseköğrenim öğrenci yurtları için başvurular 22 Ağustos'ta online olarak başlayacak. Yalnızca şehir dışından gelen öğrencilerin kalabileceği yurtlara başvurular >https://yurt.ibb.istanbul adresinden yapılacak.

Öğrenciler, kriterler ve başvuruyla ilgili tüm soruların yanıtlarına web sitesinden ulaşabilecek. Her başvuru şartı belli bir puana sahipken, şehit ve gazi yakını kriteri önem taşıyan koşullardan biri olacak.

BAŞVURULAR 12 EYLÜL'DE SONUÇLANACAK

Başvuru için öğrencilere 22 Ağustos'tan itibaren 7 günlük süre tanınacak. İnternet sitesinde başvuru ekranı 28 Ağustos gece 23.59'a kadar açık olacak. Değerlendirme sürecinin ardından öğrenciler başvurularının sonuçlarına 12 Eylül'den itibaren, yine başvuru yaptıkları siteden ulaşılabilecekler.

15-21 Eylül tarihleri arasında, asil listede yer alan öğrenciler, 23-29 Eylül arasında ise yedek listedeki öğrenciler 09.00-19.00 saatleri arasında İBB yurtlarına kayıt yaptırabilecekler. Belirtilen tarihlerin dışında gelen ya da internet sitesinde belirtilen kayıt evraklarını eksik teslim edenlerin başvuruları alınmayacak.

KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

Sabah ve akşam yemeği imkanı bulunan yurtların bu yıl ücreti ise kahvaltı ve akşam yemeği dahil 950 lira olacak. Üniversitelere yakın ve merkezi noktalarda konumlandırılan yurtlarda, kütüphane, çalışma ve dinlenme odaları, bilgisayar ile etüt odaları, çamaşır odaları, yemekhane, revir ve mescit gibi birçok ortak kullanım alanları bulunuyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading