Yandex Metrica

Sitede Ara

Hüda Par'dan son dakika ittifak açıklaması! Seçimlere AK Parti listelerinden gireceğiz

Hüda Par'dan son dakika ittifak açıklaması! Seçimlere AK Parti listelerinden gireceğiz

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu son yaptığı açıklamada "14 Mayıs parlamento seçimlerinde AK Parti listelerinden seçimlere katılacağız" ifadesini kullandı.

Gündem

23.01.2024, 20:37

HÜDA-PAR, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Büyük Birlik Partisi (BBP) ve Yeniden Refak Partisi AK Parti’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’na katıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "14 Mayıs parlamento seçimlerinde AK Parti listelerinden seçimlere katılacağız" ifadesini kullandı.

İttifak kararını HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin genel merkezindeki basın toplantısında açıkladı. Yapıcıoğlu, özetle şunları dile getirdi:

“5 ocak 2023 tarihinde sayın cumhurbaşkanı ile görüşmemiz olmuştu. İttifaklar gündeme gelmişti. O görüşmeden sonra basına yaptığımız açıklamada.  İttifak teklifi olduğunu değerlendireceğimizi söyledik. Görüşmeler devam etti. 6 Şubat’ta çifte depremle sarsıldık ve o depremlerden sonra öncelikli gündemimiz afet oldu. Bir anlamda görüşmeler kesintiye uğradı.

Seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılması kararının ardından başkanlık divanımızda toplantı halindeydik. Cumhurbaşkanlığı seçimde sayın Erdoğan’a destek vereceğimizi açıklamıştık.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading