Yandex Metrica

Sitede Ara

Hiçbir destek almamışlar: BAYKAR bugüne kadar kendi imkanlarıyla geldi

Hiçbir destek almamışlar: BAYKAR bugüne kadar kendi imkanlarıyla geldi

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından BAYKAR hakkında önemli itiraflar geldi. BAYKAR'ın bugüne kadar finansal teşvik, hibe gibi programlarının hiç birinden faydalanmadığı, bugünlere kendi imkanlarıyla geldiği ortaya çıktı.  

Gündem

08.05.2024, 17:57

Savunma Sanayi Başkanlığı'ndan BAYKAR'a yönelik yapılan iftiralar hakkında açıklama geldi. Başkanlık, BAYKAR'ın hiçbir destek programından faydalanmayarak bugünlere kadar kendi başarısı ile geldiği açıklandı.

Bakan Şimşek açıkladı: Türk Yatırım Fonu kuruyoruz Bakan Şimşek açıkladı: Türk Yatırım Fonu kuruyoruz Haberi Görüntüle

TÜRK SAVUNMA SANAYİSİ'NDEN 90 MİLYAR DOLARLIK PROJE

Türk Savunma Sanayisi dünyada ön plana çıkmaya devam ediyor. BAYKAR'ın yerli ve milli imkanlar ile geliştirdiği üstün teknolojiler sayesinde Türk Savunması dünyada ön plana çıkmış durumda.

Türk Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, ''Başkanlığımız koordinasyonunda tasarımdan seri üretime, Ar-Ge ve inovasyondan sanayileşmeye, yürüttüğü proje faaliyetleriyle tüm güvenlik birimlerimizin ihtiyaçlarını, yerli ve milli imkânlarla en etkin biçimde karşılamak için çalışmalarını sürdürmekte, 12 Milyar doları aşkın sektör cirosu, 2 Milyar Dolanı aşkın Ar-Ge harcaması, 850’yi aşkın projesi ve 90 Milyar dolarlık proje hacmi ile bu kutsal ve hayati amaç için çalışmalarını yürütmektedir.'' ifadeleri kullanıldı.

Son dakika: İstanbul Beşiktaş'ta 5 katlı binada doğalgaz patlaması Son dakika: İstanbul Beşiktaş'ta 5 katlı binada doğalgaz patlaması Haberi Görüntüle

BAYKAR KENDİ BAŞARISINI KANITLADI

Başkanlık tarafından yapılan açıklamanın devamında, ''BAYKAR‘ın, bugüne dek yukarıda anılan finansal teşvik, hibe ve destek programlarından hiçbirisine başvurusu bulunmamış olup, herhangi bir teşvik, hibe ve destek unsurundan da faydalanmamıştır.

Her gün yeni ihracat rekorları kıran, ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlayan, sektörümüzün önemli kuruluşlarından BAYKAR’a yönelik yürütülen art niyeti görmekteyiz. Türk savunma sanayii, gündelik siyasete malzeme edilmeyecek kadar önemli bir devlet ve beka meselesidir.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı olarak yarınlarımız için bu ülkenin evlatları ile sektörümüze değer katan firmalarımızın yanında olmaya devam edecek, “Güçlenen Türkiye’nin Yükselen Yıldızı” olmaya, yeni ihracat rekorlarını kırmaya ve savunma sanayiinde tam bağımsız olana dek durmadan, duraksamadan çalışmaya devam edeceğiz.'' ifadeleri yer aldı.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading