banner2

HDP'de Kılıçdaroğlu pişmanlığı: 6 milyon oya bir gazoz dahi alamadık

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi şubesi haline gelen ve seçim sürecinden bu yana Millet İttifakı'na destek veren HDP'de büyük pişmanlık var. HDP'li eski vekil Altan Tan, Kılıçdaroğlu'nun seçimlerde hezimete uğramasına rağmen istifa etmemesine tepki gösterirken ''iki taraf da hangi şartta kazanırsa kazansın, o 6 milyon oyla elimize bir gazoz bile geçmedi. Ve hala istifa etmiyorsun. Hala öz eleştiri vermiyorsun.'' dedi.

Gündem 10.06.2023, 09:25 10.06.2023, 09:44
Abone ol
HDP'de Kılıçdaroğlu pişmanlığı: 6 milyon oya bir gazoz dahi alamadık

28 Mayıs Pazar günü yapılan ikinci tur seçimlerinden zaferle çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı'nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu sandığa gömdü ve bir kez daha Cumhurbaşkanı seçildi.

Geride kalan seçimin ardından CHP tabanı ve muhalefet hezimetin şokunu hala atlatabilmiş değil ve Kılıçdaroğlu'na kızgın.

İSTİFA ETMEDİ MYK'YI DEĞİŞTİRDİ

CHP tabanından ve milyonlarca seçmenden "istifa" çağrıları alan Kemal Kılıçdaroğlu, koltuğu bırakmayarak CHP MYK'sını tamamen değiştirdi, kendine yakın isimleri yerleştirdi.

YENİDEN ADAY OLACAK MI?

Dün katıldığı bir televizyon programında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayın yerel seçimlerden önce olması gerektiğini, genel başkanlık için de seçim yapılacağını ifade etti. Partide değişimin önünü açtıklarına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, "Ben kurultayda çıkıp ‘adayım’ demem, bugüne kadar da demedim." ifadelerini kullandı.

HDP'Lİ ALTAN TAN: ELİMİZE BİR GAZOZ BİLE GEÇMEDİ

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi şubesi haline gelen ve seçim sürecinden bu yana Millet İttifakı'na destek veren HDP'de büyük pişmanlık var. HDP'li eski vekil Altan Tan, Kılıçdaroğlu'nun seçimlerde hezimete uğramasına rağmen istifa etmemesine tepki gösterirken şunları kaydetti; 

"Seçimlerden evvel şunu söylüyorduk: Bu seçimleri HDP+HDP dışındaki Kürt oyları belirleyecek. Ne oldu? Türk milliyetçiliği şaha kalktı. Devlet her zamankinden daha sağa yanaştı. Ve iki taraf da hangi şartta kazanırsa kazansın, o 6 milyon (yani 2015'in rakamıyla 6 milyon, bugünün rakamıyla 8 milyon; dışarıdakileri de eklerseniz 13 -14 milyon) oyla elimize bir gazoz bile geçmedi.''

''ABUK SABUK LAFLAR EDİYORSUN''

Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmeye devam eden HDP'li Altan Tan, ''Bu kadar başarı (!), bu kadar uzak görüşlülük, bu kadar yetenek (!) demek ki ancak Kürt siyasetçilere mahsus. Elindeki 6 milyon oyla pazara gidiyorsun, bir gazoz alamıyorsun. Her halükarda, hangisi kazanırsa kazansın...Ve hala istifa etmiyorsun. Hala öz eleştiri vermiyorsun. Hala abuk subuk laflar ediyorsun. Marjinal Türk soluna teslim oluyorsun. Toplumun ne kadar marjinal unsurları varsa bunlarla oturup kalkmayı da marifet sayıyorsun." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!