Yandex Metrica

Haydar Dümen'in eşini fena tokatladılar! Buluşmaya gelen kadına neler yaptılar neler

Haydar Dümen'in eşini fena tokatladılar! Buluşmaya gelen kadına neler yaptılar neler

İstanbul ve Tekirdağ'da düzenlenen tefecilik operasyonunda, verdikleri para karşılığında mağdurların taşınmazlarına el koydukları gerekçesiyle gözaltına alınan 5 şüpheli, adliyeye sevk edilirken bir detay dikkatlerden kaçmadı Mağdurların içinde 2022 yılında vefat eden psikiyatr Haydar Dümen'in eşi Gülten Dümen de yer alıyor. 5 katlı mülkünü satmak isteyen Gülten Dümen’in, tefecilerin ağına düştüğü ortaya çıktı.   

Gündem

21.05.2024, 08:49

2022 yılında hayatını kaybeden ünlü psikiyatr Haydar Dümen'in eşi Gülten Dümen'in, tefecilerin ağına düştüğü ortaya çıktı. 5 katlı mülkünü satmak isteyen Gülten Dümen, 30 milyon lira vereceklerini iddia eden tefecilerin oyununa geldi.

İstanbul Mali Suçlarla Şube Müdürlüğü Ekonomik Suçlar Büro Amirliği ekiplerince, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak" ile "nitelikli dolandırıcılık" suçlarına ilişkin çalışma yapıldı.

İstanbul'a akın başladı: Tatilciler tatilin bitmesiyle yollarda uzun kuyruklar oluşturdu İstanbul'a akın başladı: Tatilciler tatilin bitmesiyle yollarda uzun kuyruklar oluşturdu Haberi Görüntüle

5 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Mali Şube Polisi, Silivri Belediyesi CHP Meclis üyesi Rıza A. ve 8 şüphelinin, mali sıkıntıları olan müştekilere borç para verip karşılığında istedikleri teminatların tapuda devir işlemlerini yaptırarak satış gibi gösterdiklerini, müştekilerin hesaplarına gönderdikleri paraları tekrar geri getirmelerini sağladıkları, tehdit ve şantaj yöntemiyle borç para verdikleri mağdurların taşınmazlarına el koyduklarını tespit etti. Emniyet ekiplerince yapılan çalışmalarda çete mensuplarının toplamda 300 milyon lira mağduriyet oluşturduğu belirlenirken, 9 şüpheliyi yönelik İstanbul ve Tekirdağ'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda Rıza A. da dahil 5 şüpheli yakalandı.

Yürütülen soruşturmada, Rıza A. ile 4 şüphelinin adreslerinde aramalar yapıldı. Aramalarda 18 tapu senedinin yanı sıra 5 banka dekontu, 16 alım satım sözleşmesi ve 14 fatura ele geçirildi. 5 şüpheli emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra Silivri Adliyesi'ne sevk edildi.

Öte yandan şüphelilere ve mağdurlara ait yeni detaylar ortaya çıktı. Rıza A.’nın kardeşi olan Tanju A.'nın da aralarında bulunduğu 4 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar ise devam ediyor.

Haliç eskiye mi dönüyor? Suyun rengi değişti, pis kokular gelmeye başladı Haliç eskiye mi dönüyor? Suyun rengi değişti, pis kokular gelmeye... Haberi Görüntüle

HAYDAR DÜMEN'İN EŞİ TEFECİLERİN AĞINA DÜŞTÜ

Dolandırılan kişiler arasında 10 Şubat 2022 yılında hayatını kaybeden psikiyatr yazar Haydar Dümen’in eşi Gülten Dümen’in de olduğu ortaya çıktı. Ekonomik sıkıntı yaşayan ve Beyoğlu’nda bulunan 5 katlı taşınmaz mülkünü satmak isteyen Gülten Dümen’in, acil paraya ihtiyacı olduğunu için tefecilerin ağına düştüğü belirtildi. 

Bayramın 4 günlük acı tablosu: 26 kişi hayatını kaybetti, 5 bin 345 kişi yaralandı! Bayramın 4 günlük acı tablosu: 26 kişi hayatını kaybetti, 5... Haberi Görüntüle

30 MİLYONLUK BİNASINA EL KOYDULAR

Gülten Dümen ilk olarak Gökhan A. adlı bir kişiye müracaat etti. Gökhan A., daha sonra Gülten Dümen’i Tanju A. adlı çete üyesine gönderdi. Tanju A. da Gülten Dümen’i Emrah E. adlı bir başka kişiye gönderdiği anlaşıldı. Beyoğlu’nda bulunan söz konusu 5 katlı taşınmaz mülke 30 milyon lira değer biçildi. Gülten Dümen’e 30 milyon lira vereceklerini ileten tefecilerin, paranın ancak 8 milyon 77 bin lirasını kadının hesabına yatırdı. Tefecilerin daha sonra o parayı da tekrar geri çekerek dolandırıcılık yaptıkları anlaşıldı.

Cihat Yaycı'dan misilleme çağrısı: Onlar bize ateş açıyorsa Yunan teknesini vurun Cihat Yaycı'dan misilleme çağrısı: Onlar bize ateş açıyorsa Yunan teknesini... Haberi Görüntüle

SAATİNİ VE PARASINI GASP ETTİLER

Tefecilerle bir araya gelen Gülten Dümen, buluşma yerinde kolundaki marka bir saat ile 10 bin dolar parasının gasp edildiğini iddia etti. Tefecilerin ağına düşüğünü anlayan ve parasını kurtarmak isteyen Gülten Dümen olay sonrası polise giderek dolandırıldığını ifade ederek şikayetçi oldu. Bu sırada Gülten Dümen’e ait olduğuiddia edilen Beyoğlu’ndaki 5 katlı taşınmaz mülk ise şebeke üyesi Emrah E. tarafından üçüncü kişilerin üzerine geçirildiği anlaşıldı.

Çetenin mağdurları arasında yer alan Mustafa A. adlı bir kişi de yer alıyor. “Müşteki” sıfatıyla polise başvuran Mustafa A., kendine ait taşınmazına el konulduğunu ve dolandırıldığı söyledi. Söz konusu taşınmaz mülkün yine aynı çete tarafından 2022’de “Salvador” adlı bir şirketin üzerine devrettikleri tespit edilid. Mustafa A.’nın bu sebeple günlük 100 bin lira para kaybının yaşandığı polise bildirdiği aktarıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading