Yandex Metrica

Hatay'da oylar tekrardan mı sayılacak, ne olacak? Hatay'da seçim iptal mi?

Hatay'da oylar tekrardan mı sayılacak, ne olacak? Hatay'da seçim iptal mi?

Hatay'da oylar tekrardan mı sayılacak, ne olacak? Hatay'da seçim iptal mi? sorularının yanıtları arama motorlaırnda sıkça araştırılıyor. Hatay'da 31 Mart yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Mehmet Öntürk 346.060 oy ile Hatay belediye başkanlığına layık görüldü. Ancak Hatay belediye başkanlığı adayı Lütfü Savaş, sosyal medyadan paylaştığı yazı ile gündeme geldi.

Gündem

17.04.2024, 06:22

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini duyurdu. 

Savaş, itiraz sürecinin detaylarını ve nasıl yürütüleceğini kamuoyuyla paylaştı. 

Peki, Hatay'da oylar tekrardan mı sayılacak, ne olacak? Hatay'da seçim iptal mi?

Halıya sarılı cesedi denizde bulundu! Türkiye dünden beri bu cinayeti konuşuyor: Sedef Güler cinayetinde akıl almaz detaylar... Halıya sarılı cesedi denizde bulundu! Türkiye dünden beri bu cinayeti... Haberi Görüntüle

HATAY'DA OYLAR TEKRARDAN MI SAYILACAK, NE OLACAK?

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini duyurdu.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak yarışan Lütfü Savaş, geçici sonuçlara göre seçimi ikinci sırada tamamlamıştı. Lütfü Savaş, sosyal medya platformları üzerinden yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarına itiraz etme kararı aldıklarını belirtti.

7 büyüklüğünde deprem olabilir! Japon uzmandan korkutan Kıbrıs uyarısı: Ada tehlikede 7 büyüklüğünde deprem olabilir! Japon uzmandan korkutan Kıbrıs uyarısı: Ada... Haberi Görüntüle

HATAY'DA OYLAR İPTAL Mİ?

Lütfü Savaş, konuya dair yaptığı açıklamasında, "Değerli hemşehrilerim, Hatay halkının seçim iradesini kesinlikle gasp ettirmeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum. Seçim sonuçlarına ilişkin itirazımızı, 2 Nisan saat 10.00'da Antakya İlçe Seçim Kuruluna, daha sonra diğer ilçe seçim kurullarına yapacağız. Hukukçularımız dün geceden itibaren, seçimlere ilişkin ıslak imzalar, oy sayım cetvelleri, oy sonuç tutanakları ile YSK verilerine dair birçok konu üzerindeki çalışmasını sürdürüyor." dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti, "Hatay halkının sandık iradesi tam olarak tecelli edene kadar mücadelemiz sürecek. Bir tek oyun bile takipçisi olacağız. Tüm süreçte yanımızda olan Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Gökçe Göken ve Murat Bakan, milletvekillerimiz Nurhayat Ataca Kayış, Mehmet Güzelmansur, Nermin Yıldırım Kara ile geçmiş dönem milletvekillerimiz Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir, İl Başkanımız Sayın Hakan Tiryaki ve parti örgütümüze, hemşehrilerime, emek veren herkese teşekkür ediyorum. Bir tek oyun bile takipçisi olacağız. Bundan sonraki her aşamada sizleri bilgilendireceğiz. Saygı ve sevgilerimi sunarım" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İbrahim TURNA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading