Yandex Metrica

Halkı göz göre kandırıyorlar: Afgan mülteciler sınırdan geçiyor konulu videolar gerçeği yansıtmıyor

Halkı göz göre kandırıyorlar: Afgan mülteciler sınırdan geçiyor konulu videolar gerçeği yansıtmıyor

Son dakika haberleri... 7'li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, alenen halka yanlış bilgi vererek, 'sınırdan Afgan göçmenler geçiyor' konulu video karşısında dezenformasyon faaliyetine girişti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ise söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını kaydederek, yapılan dezenformasyonu ifşa etti.

Gündem

23.01.2024, 20:40

Son dakika haberleri... Son dönemde, seçim öncesinde gerginliği artırmak isteyen şer odakları faaliyete geçti ve özellikle sosyal medya üzerinden yayınlanan dezenformasyon ve çarpıtma içeriklerle halkın sinir uçlarına dokundu.

Diğer yandan bu türde yalan ve çarpıtma içerikler muhalefete adeta can suyu oldu. 

Bakan Uraloğlu duyurdu: X, İstanbul merkezli temsilciliği ile Türkiye'de faaliyetlerini sürdürecek Bakan Uraloğlu duyurdu: X, İstanbul merkezli temsilciliği ile Türkiye'de faaliyetlerini... Haberi Görüntüle

'AFGAN MÜLTECİ' YALANINA SARILDI

7'li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TikTok ve Twitter'da paylaşılan 'Afgan mülteciler' yalanını sahiplendi ve sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımında, sınırlarımızı canı pahasına koruyan Mehmetçiklere adeta itaatsizlik çağrısında bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

"Afgan kaçakların ülkemize aktığının haberleri geliyor. Mehmetçiğimize sesleniyorum. Vatan hepimizin vatanı, hudut da hepimizin namusu. Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin."

7 ülkede 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' anketi: En beğenilen lider! 7 ülkede 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' anketi: En beğenilen lider! Haberi Görüntüle

HUDUTLARIMIZ 7/24 KORUNUYOR

Konuya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, söz konusu görüntülerin Türkiye ile ilgisi olmadığını ifade ederek sınırlarımızın 7/24 etkin bir şekilde korunduğunu açıkladı. 

İletişim Başkanlığı'nın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Sınırlarımızda halihazırda herhangi bir göç dalgası söz konusu değildir. Hudutlarımız kamera, termal kamera, radar, dürbün, İHA, foto kapan ve diğer elektronik sistemler ile her türlü iklim ve arazi şartlarında 7/24 kesintisiz olarak en yoğun tedbirleriyle gece gündüz korunmakta, kollanmakta, gözetlenmektedir.

Sosyal medyada 'mülteci akını' iddiasıyla paylaşılan görüntülerin Türkiye ile herhangi bir ilgisi yoktur.

Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan, "Afgan mültecilerin ülkemize doğru aktığına dair haberler geliyor" iddiası doğru değildir."

İstanbul-İzmir öğretmen il içi atama sonuçları açıklandı mı? İzmir-İstanbul isteğe bağlı il içi yer değiştirme (tayin) sonuçları belli oldu mu? İstanbul-İzmir öğretmen il içi atama sonuçları açıklandı mı? İzmir-İstanbul isteğe... Haberi Görüntüle

MSB'NİN KLİBİNİ ÇİNLİ BİLE ANLAR

Kılıçdaroğlu'nun Afgan iddiasına Milli Savunma Bakanlığı (MSB) detaylı bir kliple cevap verdi. MSB'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Cumhuriyet tarihinin en yoğun ve etkili tedbirlerinin alındığı sınırlarda kahraman Mehmetçiğin, 'hudut namustur' anlayışıyla her türlü zorlu iklim ve arazi şartlarına rağmen 7 gün 24 saat kesintisiz görev yaptığı belirtildi.

Açıklamada, hudut güvenliğine yönelik şunlar kaydedildi:

"Sınır fiziki güvenlik sistemi çalışmaları kapsamında, hudutlarımızda insan yoğunluklu güvenlik sistemleri yerine dünya standartlarında olan teknoloji yoğunluklu sistemler kullanılmaktadır. Mehmetçiğimizin azim ve kararlılığının yanı sıra hudutlarımızdaki ileri seviye tedbirler, her türlü terörist faaliyeti ve kaçakçılığı engelleyerek yurt içindeki vatandaşlarımızın huzur ve güvenine katkı sağlamaktadır. Hudutlarımızdaki mücadelemiz etkin ve caydırıcı şekilde devam etmektedir."

Açıklamayla birlikte paylaşılan videoda, Türkiye'nin güney ve doğu sınır hattındaki güvenlik önlemlerine ilişkin görüntülere yer verildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading