Yandex Metrica

Görüntüler dehşete düşürdü! Amasya'da et entegre tesisinde büyükbaş hayvana sopa ve baltalı işkence

Amasya’da bir et entegre tesisinde büyükbaş hayvana bıçak, balta ve sopalarla eziyet edildiği ortaya çıktı. Görüntülerin yayılmasının ardından kapsamında 5 kişi gözaltına alındı.

Gündem

20.05.2024, 04:24

Amasya'da bir et entegre tesisinde büyükbaş hayvana kesim sırasında eziyet görüntüleri dehşete düşürdü. Sosyal medyada yer alan görüntüde, kesim sırasında kaçan hayvanın kafasına şüphelilerin sopa ve baltayla vurduğu görülüyor. Söz konusu görüntüler sosyal medyada hızlı yayılınca yayımlanmasıyla infiale yol açtı. Sosyal medya kulllanıcıları, hayvana yapılan eziyete tepki gösterdi.

Kahramanmaraş'ta korkutan deprem! Kahramanmaraş'ta korkutan deprem! Haberi Görüntüle

SORUŞTURMA BAŞLATILDI 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kentte bulunan et entegre tesisinde kesim sırasında kaçan büyükbaş hayvanı etkisiz hale getirmek isteyen ancak bu sırada hayvana eziyet eden 5 kişinin görüntülerin tepkiye neden olması üzerine Amasya Valiliği tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında görüntülerde yer alan 5 kişi, jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Akşener sessizliğini bozdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin iddialara tepki gösterdi Akşener sessizliğini bozdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin iddialara tepki... Haberi Görüntüle

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Amasya Valiliği, konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organları ve sosyal medyada kentteki et entegre tesisinde çekildiği iddia edilen büyükbaş hayvana eziyet edildiğine dair görüntülerin yer almasına ilişkin kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulduğu belirtildi.

İstanbul'da hava ne zaman serinleyecek? İstanbul'da sıcaklar ne zaman gidecek? İstanbul'da hava ne zaman serinleyecek? İstanbul'da sıcaklar ne zaman gidecek? Haberi Görüntüle

ŞÜPHELİLER HAKKINDA İDARİ İŞLEM

Amasya Cumhuriyet Başsavcılığının bilgisi doğrultusunda yürütülen araştırma neticesinde şüpheliler İ.T, N.T, H.S, E.Ç. ve A.A'nın yakalandığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Ayrıca İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Amasya Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğümüzce ilgili mevzuat doğrultusunda işletme ve şüpheliler hakkında gerekli idari yaptırım uygulanmaktadır." 

Öğretmenler il dışı atama ilişki kesme ne zaman? Öğretmenler yeni okulda göreve ne zaman başlayacak? Öğretmenler il dışı atama ilişki kesme ne zaman? Öğretmenler yeni... Haberi Görüntüle

FİRMA AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Öte yandan entegre tesisini işleten firmanın avukatı Mehmet Akif Aydın, gazetecilere, olaydan dolayı şirket olarak kendilerinin de çok üzgün olduklarını belirtti. Aydın, "Böyle bir olayla gündeme gelmek şirket açısından kabul edilebilir bir durum değil. Konuyla ilgili detaylı açıklamayı en kısa zamanda paylaşacağız." dedi.

 

Habere Tepki Ver

3

1

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading