SON DAKİKA
Giresun ve Trabzon'da valilikler öğrenciler için harekete geçti!

Giresun ve Trabzon'da valilikler öğrenciler için harekete geçti!

 Giresun ve Trabzon'da üniversite öğrencilerinin barınma sorunlarının çözümü için çalışma başlatıldı.

Gündem

23.01.2024, 18:02

Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Vali Enver Ünlü başkanlığında, Üniversite Güvenlik ve Koordinasyon Toplantısı yapıldığı belirtildi.

Toplantıda alınan kararla uygulama oteli ve tüm kamu misafirhanelerinin, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün ücret tarifesi üzerinden yükseköğrenim öğrencilerinin kullanımına sunulduğu ifade edilen açıklamada, başvuruların Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne yapılması gerektiği aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Uçum'dan AYM Başkanı Aslan'a Anayasa'nın 153. madde... Haberi Görüntüle

TOPLANTI YAPILDI

Boşanma aşamasındaki eşini 18 yerinden bıçakladı! İyi hal indirimi aldı! Haberi Görüntüle

Trabzon'da da barınma ihtiyacı olan üniversite öğrencileri için Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışma yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında ilgili kurumların temsilcilerinin katılımıyla Yüksek Öğretim Kurumları Yurt Kapasite Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildiği bildirildi.

Açıklamada, yükseköğrenim için kente gelen ve barınma ihtiyacı olan gençlerin, Valilik ile kaymakamlıklarda bulunan Açık Kapı birimine müracaat etmeleri halinde kendilerine yardımcı olunacağı anlatıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "KYK başvurularında yedek olan öğrenci kardeşlerimiz için geçici olarak barınma imkanı sağlıyoruz. İnternetten veya Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'ndeki standımızdan başvurmanız yeterli." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading