banner2

GENAR'ın anketinden kritik sonuçlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oylarında büyük sıçrayış var

Seçimlere az bir süre kala araştırma şirketlerinin kamuoyu yoklaması devam ediyor. Araştırma şirketi GENAR'ın son seçim anketinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 ayda yüzde 7 arttığı görüldü. Muhalefet ise kavgalı adaylık açıklamaları nedeniyle oy kaybetmeye devam ediyor.

Gündem 01.12.2022, 11:16 01.12.2022, 11:57
Abone ol
GENAR'ın anketinden kritik sonuçlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oylarında büyük sıçrayış var

2023 seçimleri yaklaşırken araştırma şirketleri kamuoyu yoklamasına devam ediyor.

MİLLET İTTİFAKI'NA GÜVENSİZLİK ARTMIŞ DURUMDA

GENAR Araştırma Şirketi'nin son seçim  anketine dair sonuçları Gazeteci Yazar Mehmet Barlas paylaştı. Barlas, ''GENAR Başkanı İhsan Aktaş'ın analizleri oldukça çarpıcı'' diyerek şunları aktardı:

İhsan Aktaş'a göre, kamuoyunun yakından takip ettiği gibi 6 ay önce büyük bir rüzgârı arkasına alan Millet İttifakı'na yönelik son dönemde büyük bir güvensizlik meydana gelmiş.

ADAYLIK TARTIŞMALARI TEPKİLERE NEDEN OLDU

Önce HDP ve İyi Parti kavgası, sonrasında İyi Parti ile CHP arasındaki fikir ayrılıkları... Meral Akşener ve bazı İyi Partili yöneticilerin CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusundaki sert açıklamaları, Millet İttifakı'nın görünen ve görünmeyen üyeleri arasında büyük bir güvensizlik oluşturmuş.

HÜKÜMETİN EKONOMİK ATILIMLARI OYLARI ARTIRDI

Hükümet cephesine gelince... GENAR'ın araştırmasına göre Cumhur İttifakı'nda işler iyi gidiyor. Asgari ücret artışı... Toplu konut hamlesi... Sözleşmeli personele kadro... EYT sorununun çözüme kavuşturulması... Dış politikadaki başarılı diplomasi...

OYLARDA 3 AYDA YÜZDE 7 ARTIŞ

Terörle etkin mücadele... Küresel krize rağmen güven veren lider karizması...

Tüm bunlar Erdoğan'ın oylarının hızlı şekilde yükselişine neden olmuş. Sadece toplu konut hamlesi AK Parti'nin oylarını 2 puan artırmış. Togg'un seri üretime geçmesi de bu yükselişin kalıcı olmasına yol açmış. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gelince... "Kimin cumhurbaşkanı olmasını istiyorsunuz?" sorusuna 3 ay önce "Erdoğan" cevabını verenlerin oranı yüzde 42 civarındaymış. Bugün ise rakam yüzde 49'a çıkmış.

KILIÇDAROĞLU'NUN OYU YÜZDE 16'LARDA

İkinciyi merak ediyorsanız söyleyeyim. İkinci sırada yüzde 16 ile Kılıçdaroğlu geliyor. Kemal Bey'i ise sırasıyla Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener ve Selahattin Demirtaş takip ediyor. İmamoğlu artık hayallerini 2028'e ertelemiş görünüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!