Yandex Metrica

Sitede Ara

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin felaketin boyutunu böyle açıkladı! 'Bir ilçenin yarısından çoğu yok'

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin felaketin boyutunu böyle açıkladı! 'Bir ilçenin yarısından çoğu yok'

Türkiye, Kahramanmaraş merkez olmak üzere 10 ilde meydana gelen depremle yasa boğuldu. Depremde en büyük hasarı gören illerden birisi Gaziantep oldu. Gaziantep'in Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentteki vahim tablo hakkında açıklamada bulundu. Şahin, ''Tam bir felaket var, ilçenin yarısından çoğu yok.'' dedi.

Gündem

16.05.2024, 04:18

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilimizde derin hasara neden olan 7.7 ve 7.6 şiddetli depremlerde can kayıpları artmaya devam ediyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentteki son durumu katıldığı yayında özetledi. İslahiye ilçesinde yıkımın fazla olduğunun altını çizen Şahin, "İlçenin yarısından çoğu yok. Tam bir felaket var. 60 bin kişilik bir ilçe. Böyle büyük bir felaket görmedim ben" dedi.

10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6'lık Kahramanmaraş merkezli deprem, ülkemizde büyük kayıplara yol açtı. Depremden etkilenen Gaziantep'in Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube'daki yayınına katıldı.

Mobilya taksit sayısı kaç? Mobilyada kredi kartına taksit sayısı artacak mı? Mobilya taksit sayısı kaç? Mobilyada kredi kartına taksit sayısı artacak... Haberi Görüntüle

"KAÇ BİNA YIKILDI?"

Cüneyt Özdemir, bölgedeki gelişmeleri aktaran Şahin'e "Kaç bina yıkıldı tespit edebildiniz mi?" sorusunu sordu. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, verdiği yanıt izleyenleri dehşete düşürdü.

Direksiyon sınav süresi uzadı mı? Direksiyon sınavında park için kaç hak var? Direksiyon sınav süresi uzadı mı? Direksiyon sınavında park için kaç... Haberi Görüntüle

"BÖYLE FELAKET GÖRMEDİM"

Fatma Şahin, İslahiye ilçesinden bahsederek, "İlçenin yarısından çoğu yok. Tam bir felaket var. 60 bin kişilik bir ilçe. Böyle büyük bir felaket görmedim ben" ifadelerini kullandı.

Ekrem'in prensesi Sude Burhan, 'Ayetler bizi alakadar etmez' dedikten sonra ortadan kayboldu Ekrem'in prensesi Sude Burhan, 'Ayetler bizi alakadar etmez' dedikten sonra... Haberi Görüntüle

67 BİN NÜFUSLU İLÇE 

Gaziantep'in güneybatısında yer alan İslahiye ilçesi, şehrin en eski yerleşim alanlarından biri. 67 bin nüfuslu ilçe, depremin merkez noktası olan Pazarcık, Osmaniye ve İskenderun'un arasında kalıyor. İslahiye, deprem merkezine 65 km uzaklıkta.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading