Yandex Metrica

Firari HDP'li Keser'den itiraf gibi açıklama! 'Kılıçdaroğlu'nun adaylığını HDP sağladı'

Hakkında terör örgütüne üye olmak gibi birden fazla suçtan arama kararı bulunan ve firari durumda olan eski İpekyolu Belediye Başkanı Veysel Keser'den itiraf gibi açıklama geldi. Türkiye'den kaçarak Fransa'ya yerleşen Keser, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığını HDP sayesinde aldığını ifade söyledi. Keser açıklamasında "Herkes bilsin ki sayın Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını bile HDP'nin siyaseti sağladı. Onun dışındaki isimlerin aday olması durumunda desteklemeyeceğini sürekli deklare etti." ifadelerini kullandı.

Gündem

23.01.2024, 20:38

Millet İttifakı'na gizli destek verdiği uzun süredir konuşulan HDP, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkartmama kararı almıştı. İttifakın "masa altındaki üyesi" HDP toplantılarda yer almazken zaman zaman masa adayları ile ağız birliği yapmış gibi açıklamalarda bulunması dikkatlerden kaçmıyor. 

Cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecinde büyük kargaşalara sahne olan Altılı Masa 3 Mart'ta masayı dağıtmış, 6 Mart'ta ise İYİ Parti'nin zoraki masaya dönüşü ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını ilan edilmişti. CHP liderinin Cumhurbaşkanlığı adaylığını ilk tebrik ise HDP'den gelmişti.

HDP'nin ardından tebrik için sıraya giren terör örgütü PKK'nın elebaşları ise Kılıçdaroğlu'na methiyeler sıralamıştı. PKK'lı teröristbaşı Duran Kalkan sığındığı mağaradan yayınladığı videoda, "6'lı masa birliklerine önerilerde bulunmuş ve "önleri açıktır" ifadelerini kullanmıştı.

9 Haziran Bursa Oğuzhan Koç konseri saat kaçta, ne zaman başlayacak? 9 Haziran Bursa Oğuzhan Koç konseri saat kaçta, ne zaman... Haberi Görüntüle

YEŞİL SOL PARTİ KILIFI

Hakkındaki kapatma davası nedeniyle diken üstünde olan HDP'nin Eş Başkanı Mithat Sancar, geçtiğimiz günlerde, seçimlere Yeşil Sol kılıfıyla gireceklerini ilan etmişti. 

Anayasa Mahkemesi'nden dikkat çeken iptal kararları Anayasa Mahkemesi'nden dikkat çeken iptal kararları Haberi Görüntüle

VEYSEL KESER: "KILIÇDAROĞLU HDP SAYESİNDE ADAY"

HDP'nin paravan partilerinden biri olan Yeşil Sol ile Fransa'da düzenlediği sözde etkinlikten itiraf gibi açıklamalar geldi.

Silahlı terör örgütüne üye olmak suçunda hakkında birden fazla arama kararı bulunan ve yurt dışında firari olan eski İpekyolu Belediye Başkanı Veysel Keser, Fransa'da yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin, "Herkes bilsin ki sayın Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını bile HDP'nin siyaseti sağladı. Onun dışındaki isimlerin aday olması durumunda desteklemeyeceğini sürekli deklare etti." ifadelerini kullandı.

1 saat 30 dakika ne konuşuldu? 18 yıl sonra bir ilk:  Erdoğan'dan CHP'ye iade-i ziyaretinin perde arkası! 1 saat 30 dakika ne konuşuldu? 18 yıl sonra bir... Haberi Görüntüle

KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE AĞIZ BİRLİĞİ

Firari PKK'lı Keser, açıklamasında HDP ile kirli pazarlık masasına oturan CHP Genel Başkanı ile adeta ağız birliği yaparcasına, "Kürt sorununun Meclis'te çözümüne biz inanıyoruz" dedi.

Terör örgütü üyeliği suçundan aranan ve firari durumda olan Keser, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını fırsat olarak değerlendirdi. 

Veysel Keser'in ardından konuşan Birsel Ocak isimli kadın  bölücü söylemlerinin ardından terörist cenazelerine ağıt yaktı. Tehdit diline başvuran Ocak, "Cenazelerimiz posta yoluyla, babalarımıza torbayla verildi. Yaşanan acıyı unutmadık onu da not ettik" dedi.

Kurban Bayramı'nda Türkiye'ye gelecek gurbetçiler bu haberi okumadan geçmeyin: Bakanlıktan 185 gün uyarısı Kurban Bayramı'nda Türkiye'ye gelecek gurbetçiler bu haberi okumadan geçmeyin: Bakanlıktan... Haberi Görüntüle

HESAP SORMAK İÇİN BİR SÜRECE GİRDİK

Birsel Ocak, HDP'nin aday çıkarmayıp Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemesine dikkat çekerek, "Gasp edilen irademize karşı hesaplaşacağız. Hesabını soracağız. Bunun hesabını sormak için bir sürece girdik" açıklamasını yaptı.

.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading