Yandex Metrica

Fetret devrine son vereceğiz! İBB Başkan adayı Murat Kurum'dan 31 Mart mesajı: Gece gündüz çalışacağız

Fetret devrine son vereceğiz! İBB Başkan adayı Murat Kurum'dan 31 Mart mesajı: Gece gündüz çalışacağız

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum "İstanbul'umuzun fetret devrine son verip yükselişe geçmesi için koşacağız, gece gündüz çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Gündem

03.04.2024, 14:44

Düzenlenen sahur programında Ahıska Türkleriyle bir araya gelen Mura Kurum, Ahıskalıların geçmişte çok büyük acılar yaşadığını, sıkıntılar çektiğini ve ana vatanlarından sürüldüğünü ifade etti.

Karnesini alamayan başka bir gün alabilir mi? 14 Haziran'da karnesini almayanlara karneler başka gün verilir mi? Karnesini alamayan başka bir gün alabilir mi? 14 Haziran'da karnesini... Haberi Görüntüle

AHISKA TÜRKLERİ İLE SAHUR

Sözlerine devam eden Kurum, Dünyanın birçok coğrafyasına gitmek zorunda kalan on binlerce Ahıska Türk'ünün, göç yolunda son nefesini vatan hasretiyle verdiğini belirterek, "Biz hala o sürgünde, o vagonlarda hayatını kaybeden ailelerimizin, gençlerimizin, yavrularımızın, büyüklerimizin acısını yüreğimizde hissediyoruz" ifadelerini kullandı.

İzmir'de deniz rengi neden değişti? Karşıyaka'da ve Balçova'da deniz neden yeşil ve kahverengi oldu? İzmir'de deniz rengi neden değişti? Karşıyaka'da ve Balçova'da deniz neden... Haberi Görüntüle

"AHISKA TÜRKLERİ KİMLİĞİNİ KORUYOR"

Ahıskalıların, sürgünden sonraki yıllarda da çok zor şartlarda yaşadıklarını, kimliklerini, kültürlerini, değerlerini korumaya çalıştıklarını, asimile olmamak için büyük mücadeleler verdiklerini belirten Kurum, onca sıkıntıya, zorluğa rağmen Ahıska Türklerinin kimliğini, değerlerini korumayı sonuna kadar başardığı söyledi.

Suriyelilerin vatandaşlığı iptal edilecek söylentisi doğru mu? Liste hazırlandığı iddiası panik yarattı Suriyelilerin vatandaşlığı iptal edilecek söylentisi doğru mu? Liste hazırlandığı iddiası... Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE SİZİN ANA  

"Bugün buradaki bu güzel tablo bunun en güzel örneğidir" diyerek sözlerine devam eden Kurum, "Biz biliyoruz ki Ahıska susturulmaya çalışılsa da Ahıskalı kardeşlerim dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar o atalarının devrettiği mirası ve kültürü ebediyete kadar yaşatacaklar. Türkiye sizin ana vatanınızdır, Türkiye sizin toprağınızdır." şeklinde konuştu.

Avrasya Tüneli Kurban bayramında ücretsiz mi? Avrasya Tüneli Kurban bayramında ücretsiz mi? Haberi Görüntüle

"31 MART'TA REKOR OY BEKLİYORUM"

Sözlerine devam eden Murat Kurum, "Nasıl ki 81 ilimizde gece gündüz hizmet ettiysek, tüm sorunları çözmek için mücadele ettiysek, şimdi de İstanbul'umuzun fetret devrine son verip yükselişe geçmesi için koşacağız, gece gündüz çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Kayseri'de diri fay hattı bulundu! Uzmanlardan korkutan açıklama Kayseri'de diri fay hattı bulundu! Uzmanlardan korkutan açıklama Haberi Görüntüle

FETRET DÖNEMİ SONA ERECEK

Açıklamalarına devam eden Kurum, "Bu sorunların başında da kentsel dönüşüm ve ulaşım sorunu geliyor. 1 Nisan'da İstanbullu kardeşlerim bize mührü verdiklerinde ilk işimiz bu aziz şehri afetlere karşı dirençli hale getirmek, olası bir depremi en az hasarla atlatabilmek için seferberlik ruhuyla projelerimizi teker teker hayata geçirmek olacak." dedi.

"Söz veriyorum, trafik tamamen durmadan, hayat felç olmadan İstanbul kazanacak, siz kazanacaksınız." diyerek sözlerine devam eden Kurum, "Bu seçimde ya İstanbul'daki trafik sıkışıklığını yüzde 90'lar seviyesine çıkaranları ya da yeni ulaşım yatırımlarıyla birlikte trafik çilesini bitirecek olan kadroları seçeceğiz. Ben inanıyorum ki İstanbullular hizmetin adresi olan AK Parti'mizi ve Cumhur İttifakı'mızı 31 Mart'ta rekor bir oyla seçecektir." ifadelerini kullandı.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Loading