Yandex Metrica

FETÖ'ye “KISKAÇ-10” darbesi! 30 ilde 91 şüpheli paketlendi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 30 ilde 5 gündür FETÖ’ye yönelik devam eden “KISKAÇ-10” operasyonlarında 91 şüphelinin yakalandığını duyurdu.  

Gündem

10.03.2024, 07:31

Eli kanlı terör örgütü FETÖ'ye yönelik operasyonlar etkin ve kararlı bir şekilde devam ediyor.

30 ilde 5 gündür FETÖ’ye yönelik devam eden “KISKAÇ-10” operasyonlarında 91 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada operasyonlara ilişkin geniş bilgi verdi.

Muğla, Antalya ve Bursa: Ormanlarımız cayır cayır yanmaya başladı Muğla, Antalya ve Bursa: Ormanlarımız cayır cayır yanmaya başladı Haberi Görüntüle

''FETÖ'CÜLERE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ''

Bakan Yerlikaya, ''FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz Milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz.'' dedi.

FETÖ elebaşı nerede? Camdaki etiket onu ele verdi: Zor nefes alıyor! FETÖ elebaşı nerede? Camdaki etiket onu ele verdi: Zor nefes... Haberi Görüntüle

SINAV SORULARINI USULSÜZ ŞEKİLDE ELDE ETTİKLER TESPİT EDİLDİ

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi;

Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı, İstihbarat Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; İstanbul, Ankara (2), Kocaeli, Aydın, Van, Mersin, Edirne, İzmir, Antalya, Kütahya, Bursa, Samsun, Kayseri, Sivas, Denizli, Konya, Diyarbakır, Tekirdağ, Gaziantep, Isparta, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Mardin, Ağrı, Şırnak, Hatay, Eskişehir, Çanakkale, Manisa ve Afyonkarahisar’da FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen “KISKAÇ-10” operasyonlarında şüphelilerin: Örgütün sözde “Askeri Mahrem Yapılanması”, “Emniyet Mahrem Yapılanması” ve “Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları, örgütün kripto haberleşme programı “ByLock” kullanıcısı oldukları, 2009 KPSS sınav sorularını usulsüz şekilde elde ettikleri ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ax-3 ekibini kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ax-3 ekibini kabul etti Haberi Görüntüle

OPERASYONDA ELE GEÇİRİLENLER

Operasyonlar sonucu:

Çok miktarda Türk Lirası,

Dijital materyal ve örgütsel dokümana el konuldu.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading