SON DAKİKA
FETÖ'nün prensinin kaçış planı suya düştü hapsi boyladı

FETÖ'nün prensinin kaçış planı suya düştü hapsi boyladı

Hain terör örgütü FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile geçirdiği 11 günü kitap haline getiren gazeteci Mehmet Gündem, eşi ile birlikte Yunanistan’a kaçmak isterken sınırda yakalandı.

Gündem

23.01.2024, 19:37

Edirne'den yasadışı yollarla Yunanistan'a kaçmaya çalışan 20 örgüt üyesi emniyet güçleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

20 örgüt üyesinden 10'u Yunanistan'a girmek isterken sınır polisi tarafından geri itildi. Şüphelilerin yakalanmasıyla terör örgütlerinin işbirliği de ortaya deşifre oldu. Aralarında 16'sı FETÖ üyesi, 2'si PKK, 1'i MLKP, 1'i de DHKP-C'li vardı. 2 FETÖ üyesinin arandığı birçoğunun da dosyasının istinaf da onama beklediği öğrenildi.

Son dakika: AK Partili Fatma Sevim Baltacı'ya veda! Haberi Görüntüle

KAÇIŞ PLANI SUYA DÜŞTÜ HAPSİ BOYLADI

Sabah gazetesinin akgtardığı habere göre; yakalananlar arasında hain terör örgütü FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen ile geçirdiği 11 günü kitaplaştıran gazeteci Mehmet Gündem ve eşi Mine Gündem de çıktı. Yurtdışına çıkış yasağı olan Mehmet Gündem'in Edirne'nin Enez İlçesinde gece pusu kuran Jandarma tarafından yakalandığı ortaya çıktı. FETÖ üyesi gazeteci Mehmet Gündem, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mehmetçik'ten, asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşu Haberi Görüntüle

2017 YILINDA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Mehmet Gündem, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de olduğu birçok siyasetçinin biyografisini kaleme almıştı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kapatılan Gazeteci ve Yazarlar Vakfı'nın yönetici, üye ve çalışanlarına yönelik soruşturması kapsamında, 1 Kasım 2017'de gözaltına alınmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading