Yandex Metrica

Fethiye’nin nüfusu bayramda nedeniyle 1 milyonu geçti

Fethiye’nin nüfusu bayramda nedeniyle 1 milyonu geçti

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını fırsat bilen vatandaşlar, Fethiye'ye akın etti. Nüfus 1 milyonu geçerken, yollarda uzun araç kuyrukları oluştu. Yaşanan yoğunluk ise havadan görüntülendi.

Gündem

15.05.2024, 00:38

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını fırsat bilen vatandaşlar ailesiyle birlikte tatil yapmak için Muğla'nın Fethiye ilçesine geldi. Serinlemek isteyenler plajlara akın etti. Denize giren vatandaşlar, tatilin ve sıcak havanın keyfini doyasıya çıkardı.

Yaşanan yoğunluk çekilen havadan görüntülenirken, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat,  ‘Sadece bir günde 52 bin 460 araç giriş yaptı, çok şaşkınız.’ diye konuştu.

LGS mahkemelik oldu! BİLSEM öğrencisinden o soruya dava: İptal edilsin! LGS mahkemelik oldu! BİLSEM öğrencisinden o soruya dava: İptal edilsin! Haberi Görüntüle

NÜFUS 1 MİLYONU GEÇTİ

Ulaşılan bilgilere göre Kurban Bayramı sürecinde Fethiye’nin nüfusunun 1 milyonu geçtiğini belirten Kaymakam Eyüp Fırat, ‘Edindiğimiz rakamları duyunca ben de çok şaşırdım. Sadece bir günde 52 bin 460 araç girmiş. Bu araçlarda en kötü ihtimal dört kişi olduğunu düşünürsek, sadece bir günde Ölüdeniz’ e 200 bin kişi girmiş.

Bu rakam çok ciddi bir rakam. İlçemizin en büyük gelir kapılarının başında turizm yer alıyor. Dolayısıyla ne kadar çok turist bölgemize gelirse, biz o kadar çok seviniyoruz.

Elimizden geldiğince trafiği rahatlatabilmek, misafirlerimizi rahat ettirebilmek adına Kaymakamlığımız, Belediyemiz, askerimiz ve polisimizle gayret içindeyiz.’ dedi.

Bugün Marmaray ücretsiz mi, bedava mı (15 Haziran)? Bugün Marmaray ücretsiz mi, bedava mı (15 Haziran)? Haberi Görüntüle

NÜFUS 4 KAT KATINA ÇIKTI

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, ‘Ölüdeniz’de Kurban Bayramı nedeni ile inanılmaz bir yoğunluk var. Fethiye nüfusu şu an itibari ile 4 kat artmış durumda.

Normal günlerde ilçemiz genelinden 160 ton çöp çıkarken, bayram nedeni ile şu anda 468 ton çöp topluyoruz. İlçemizde Fethiye Belediyesi birimlerinin yanı sıra Kaymakamlık bünyesindeki ve diğer müdürlüklerimizin birimleri olarak hep beraber teyakkuzdayız.

İlçemize tatil için gelen misafirlerimizin dönüş anına kadar teyakkuzda olacağız. Burada yaşayan insanların huzuru ve refahı için çalışmalarımıza devam ediyoruz ve edeceğiz.’ diye konuştu.

İstanbul'daki D-8 zirvesinden ortak Gazze bildirisi: Derhal kalıcı ve koşulsuz ateşkes İstanbul'daki D-8 zirvesinden ortak Gazze bildirisi: Derhal kalıcı ve koşulsuz... Haberi Görüntüle

REZARVASYON YAPTIRMAYI UNUTMAYIN

Fethiye’ye tatil yapmak için gelen tatilcilere çağrıda da bulunan Başkan Karaca, ‘Aylar süren pandemi sürecinin ardından ilçemizde tatilcilerimizi ağırlıyoruz. Onları burada görmekten dolayı çok mutluyuz.

Ama onlardan bir ricam var. Lütfen Fethiye’ye tatile gelmeden önce rezervasyonlarınızı yaptırın ve öyle gelin. Çünkü inanılmaz bir yığılma var.

İlçemizdeki oteller, pansiyonlar ve villalar şu an dolmuş durumda. Hem kendi sağlıkları, hem burada yaşayan vatandaşlarımızın sağlıkları için, lütfen rezervasyonlarınızı yaptırın ve öyle gelin.’ şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading