Yandex Metrica

Sitede Ara

Fahrettin Altun'un konuşması sosyal medyada defalarca paylaşıldı

Fahrettin Altun'un konuşması sosyal medyada defalarca paylaşıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un 6-7 Ekim olaylarında canice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarını anmak için geçtiğimiz yıl yaptığı konuşması, olayların yıldönümünde tekrar sosyal medyada paylaşıldı.

Gündem

28.01.2024, 01:48

Terör örgütü PKK'nın emri ve siyasi uzantılarının çağrısı üzerine sokakların karıştırıldığı, Yasin Börü ve arkadaşları gibi masum insanların katledildiği 6-7 Ekim olaylarının yıldönümünde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un geçtiğimiz yıl sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı açıklamalar, tekrar dolaşıma sokuldu.

Altun, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı:

Ankara'da kuduz alarmı! 35 köpeği karantinadan kaçıran Buket Özgünlü Boyacı tutuklandı Ankara'da kuduz alarmı! 35 köpeği karantinadan kaçıran Buket Özgünlü Boyacı... Haberi Görüntüle

“DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ, HER DAİM AYAKTADIR”

“Türkiye'yi kendilerince istedikleri yola çekmek için terörden yaptırıma kadar türlü tehditlere başvuranlar başarıya ulaşamadı, ulaşamayacak Allah'ın izniyle. Terör örgütü PKK’nın emri ve siyasi uzantılarının çağrısı sonucunda, özellikle sivil insanlara yönelik kanlı katliamlara sahne olan 6-8 Ekim olayları da yine böylesine bir girişimdir. Uluslararası boyutları olan, PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin çıkarına hizmet eden bu cinayetlerin failleri bugün hakim karşısına çıkıyor. Yani bugün katiller için hesap vaktidir. Bizim hamdolsun adalete olan inancımız tamdır.

Türkiye'yi bölmek, parçalamak ve dahası içeriden hançerlemek isteyen tüm odaklara karşı devletimiz ve milletimiz her daim ayaktadır. Terör örgütleriyle, küresel güç odaklarıyla ve darbeci zihniyetlerle mücadeleden bir an olsun geri durmayacağız. Bu vesileyle Yasin Börü'yü ve bugüne kadar terör örgütlerinin saldırılarında hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi ve vatandaşlarımızı da rahmetle yad ediyoruz. Terör örgütlerine ve onların destekçilerine küçük siyasi hesaplar uğruna sessiz kalanlar, demokrasi ve insan hakları değerlerine de ihanet ettiklerini bilmeliler.

Birliğimize kastedenler, ayrılıkçı amaçlarla sokakları kan gölüne çevirenler, terör faaliyetleri ile ülkemizi esir almaya çalışanlar için, Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş, Hasan Gökguz ve 37 kişinin katilleri için şimdi hesap vakti.”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading