Eyüp Sultan Türbesi'ndeki çirkin saldırının görüntüleri ortaya çıktı! Çekiçle defalarca vurmuş

Dün İstanbul Eyüp Sultan Türbesi'ne çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Türbeye çekiçle zarar veren şüpheli gözaltına alındı. Eyüp Sultan Türbesi'ndeki çekiçli saldırının görüntüleri ortaya çıktı.

Gündem 09.08.2022, 12:31 09.08.2022, 13:14
Abone ol

Eyüp Sultan Türbesi'ne önceki gün gelen çekiçli saldırgan, hacet penceresinin sağ ve sol tarafındaki çini levhaların üzerindeki 'pençe' motiflerine zarar verdi. Eyüp Sultan Türbesi'ne gerçekleştirilen çirkin saldırı gönülleri yaraladı. Çirkin saldırı sosyal medyada büyük tepki çekti. Kullanıcılar, saldırının görüntülerini paylaşırken çirkin olayı kınayan yorumlarda bulundu.

Türbenin güvenlik görevlileri, çirkin saldırının ardıdnan saldırgana müdahale etti ve yakaladı. Yakalanan saldırgan polise teslim edildi.

SALDIRGAN ZİHİNSEL ENGELLİ ÇIKTI

Saldırganın, Prof.Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nce düzenlenmiş yüzde 80 oranında zihinsel engelli raporu olduğu belirtildi. 

ÇEKİÇLE DEFALARCA VURMUŞ

Bu arada pazar günü akşam saatlerinde gerçekleşen saldırının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde saldırganın bir anda gelerek çekiçle çini levhalara vurduğu görülüyor.

TAMİR ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ilgili birimleri tarafından tahrip edilen çinilerin tamiri için çalışma başlatıldı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!