Yandex Metrica

Evlat nöbetindeki aileler 23 Nisan'ı buruk geçiriyor! 'Bunun sebebi HDP'dir'

Evlat nöbetindeki aileler 23 Nisan'ı buruk geçiriyor! 'Bunun sebebi HDP'dir'

Diyarbakır'daki evlat nöbetindeki aileler 23 Nisan'ı buruk geçiriyor. Diyarbakır'da, 2 yıl önce 16 yaşındayken kaçırılan oğlu Yusuf için HDP binası önünde oturma eylemi yapan Celil Bektaş, 'Bugün 23 Nisan, bütün dünyada çocuklar bunu kutluyor. 23 Nisan’ı kutlayamıyorsak bunun sebebi HDP’dir. Ne yazık ki Diyarbakır anneleri ve babaları kendi çocuklarının bayramını kutlamıyor' dedi.

Gündem

23.01.2024, 19:10

Diyarbakır'da evlat nöbetinde olan aileler, 3 Eylül 2019'da HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi başlattı. 285 ailenin dönüşümlü olarak 964 gündür sürdürdüğü eylemde şu ana kadar 35 aile, çocuğuna kavuştu.

Üç ilçe ve dört beldede seçimler tamamlandı: Hangi belediyeyi hangi parti kazandı? Üç ilçe ve dört beldede seçimler tamamlandı: Hangi belediyeyi hangi... Haberi Görüntüle

23 NİSAN'I KUTLAYAMAYAN OĞLU İÇİN NÖBETTE

2 yıl önce 16 yaşındayken kaçırılan Yusuf için HDP binası önünde evlat nöbetini sürdüren Celil Bektaş, oğlunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayamadığını söyledi.

Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman? Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman? Haberi Görüntüle

'SEBEBİ HDP'DİR'

Bektaş, “23 Nisan’ı kutlayamıyorsak bunun sebebi HDP’dir. Çünkü oğlumu HDP götürdü. Tabi ki bugün oğlumuz olsaydı o coşkuyu biz de alacaktık. Ne yazık ki gönderemedik. Bugün 23 Nisan, bütün dünyada çocuklar bunu kutluyor. Ne yazık ki Diyarbakır anneleri ve babaları kendi çocuklarının bayramını kutlamıyor. Çocukları dağda. Şimdi bayram da geldi. Herkes bayramını yapacak, anne ve babalar yapmayacak. Biz bayramda da buradayız” diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading