Yandex Metrica

Sitede Ara

Eros'u öldüren katil İbrahim Keloğlan'ın cezası açıklandı

Eros'u öldüren katil İbrahim Keloğlan'ın cezası açıklandı

Kendi halinde bir kedi olan Eros'u durup dururken vahşice katleden İbrahim Keloğlan, yeniden hakim karşısına çıktı. İbrahim Keloğlan, iyi hal indirimi uygulanarak "Kasten hayvan öldürme" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık hakkında yurtdışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol hükümleri uygulandı. Öte yandan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya üzerinden konuya ilişkin açıklama yaptı. Verilen cezasının Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında bugüne kadar ki en yüksek ceza olduğunu belirten Bakan Tunç, "Her canlının yaşam hakkı kutsaldır. Can dostlarımıza karşı yapılan her türlü kötü muamelenin karşında olmayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Gündem

17.04.2024, 19:27

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde yılbaşı gecesi Eros isimli bir kediyi işkence ederek öldüren İbrahim Keloğlan’a verilen 1 yıl 3 ay hapis cezası üst mahkeme tarafından bozulmuştu.

Alınan bu karar büyük tartışma yaratırken hayvanseverler ayağa kalktı. Söz konusu görüntüler, sosyal medyaya düştükten sonra Eros ismimli kediyi canice öldüren İbrahim Keloğlan’ın tutuklanması istendi.

Türkiye'nin gündeminden düşmeyen İbrahim Keloğlan, kararın bozulmasının ardından bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık İbrahim Keloğlan ve taraf avukatları katıldı. Ayrıca hayvan hakları savunucusu onlarca avukatta salonda hazır bulundu.

Mahkeme İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi'nin davaya katılma talebini reddetti. Ayrıca siyasi partilerin ve birçok STK avukatları da davaya katılma talebinde bulundu.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistanlı mevkidaşı Zerdari ile görüştü Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistanlı mevkidaşı Zerdari ile görüştü Haberi Görüntüle

“SUÇ MAKİNESİ DEĞİLİM"

Mahkemede söz hakkı verilmesi üzerine İbrahim Keloğlan, “Daha önceki ifademi tekrar ediyorum. Ben bir suç makinesi değilim. Yaşadığım bir anlık psikolojik çöküntüden dolayı öfke ve cinnet haliyle hayatım boyunca unutamayacağım bir hata yaptım. Ancak olaydan sonra hakkımda karar verilmesinin ardından her fırsatta dağlık ve köylük alalarda mama alıp hayvanları besledim. Bu bana terapi gibi geldi. Bunlarla yetinmeyip bir hayvan barınağına bağışta bulundum. Elimden geldiğince bunları yapmaya devam edeceğim. Psikolojik destek alacağıma söz veriyorum. Bu olay yanlış lanse ettirilerek halkı kin ve düşmanlığa teşvik ettiler." dedi.

Hakim ise sanık İbrahim Keloğlan'a "İçinden geleni söyle, ezber yapma" diye uyarıda bulundu.

Şırnak bayram namazı saatleri 2024 / Şırnak'ta Ramazan Bayramı Namazı saat kaçta kılınacak? Şırnak bayram namazı saatleri 2024 / Şırnak'ta Ramazan Bayramı Namazı... Haberi Görüntüle

"İNSAN İÇİNE ÇIKAMAYACAK HALE GELDİM"

Bütün bilgilerinin teşhir ettirildiğini de belirten İbrahim Keloğlan, "İnsan içine çıkamayacak hale geldim. Alacağım hiç bir cezanın şimdiye kadar yaşadıklarımın yanında bir önemi yoktur. Söylediğim her şey doğru ve gerçektir. Çok pişmanım. Hatamı kabul ediyorum. Benim hala kedim var. Bu olaydan önce de kedim vardı. Bunların hepsi mevcut delillerle sabittir. Ben zaten hayvan sevgisi olan bir insanım. Müvekkilinin savunmasının ardından söz verilen Keloğlan'ın avukatı, “Müvekkilimin beraatini talep ediyoruz. Zaten kendisi toplum nezdinde cezasını çekmiştir. Bundan sonrasında da çekmeye devam edecektir. Müvekkilin olayın öncesinde yaşadıkları ve olay esnasındaki psikolojisi dikkate alınmasını talep ediyorum. Ben de bir kedi sahibiyim." ifadelerini kullandı.

Serenay Sarıkaya ile Mert Demir aşk mı yaşıyor? Serenay Sarıkaya ile Mert Demir sevgili mi? Serenay Sarıkaya ile Mert Demir aşk mı yaşıyor? Serenay Sarıkaya... Haberi Görüntüle

SAVCIDAN TUTUKLAMA TALEBİ

Esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, Keloğlan'ın alt hadden ayrılarak üst hadde yakın hapis cezasıyla tutuklanarak cezalandırılmasını istedi. Mütalaanın açıklanmasının ardından mahkemeden alkış ve çığlık sesleri yükseldi.

Son dakika: Malatya'da korkutan deprem! AFAD detayları paylaştı Son dakika: Malatya'da korkutan deprem! AFAD detayları paylaştı Haberi Görüntüle

"HİÇBİR YERE KAÇMADIM BURADAYIM"

Son sözü sorulan İbrahim Keloğlan, “Devletime güveniyorum. Bu güne kadar hiç bir yere kaçmadım. Buradayım." dedi.

Mahkemenin karar arası verdiği sırada salon boşaltıldı. Bu esnada bazı hayvanseverler sanığa saldırmaya çalıştı. Araya güvenlik güçleri girdi ve hayvanseverleri, sanıktan uzaklaştırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kadir Gecesi mesajı: 'Milletimizin ve İslam aleminin Leyle-i Kadir'ini tebrik ediyorum' Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kadir Gecesi mesajı: 'Milletimizin ve İslam aleminin Leyle-i... Haberi Görüntüle

2 YIL 6 AY HAPİS

Mahkeme sanığı  iyi hal indirimi uygulanarak "Kasten hayvan öldürme" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanık hakkında yurtdışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol hükümleri uygulandı.

Öte yandan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya üzerinden konuya ilişkin açıklama yaptı. Verilen cezasının Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında bugüne kadar ki en yüksek ceza olduğunu belirten Bakan Tunç, "Her canlının yaşam hakkı kutsaldır. Can dostlarımıza karşı yapılan her türlü kötü muamelenin karşında olmayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Şırnak'ta terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon: Çok sayıda gözaltı ve tutuklamalar var Şırnak'ta terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon: Çok sayıda gözaltı ve... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN: NASIL BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR

Hatırlanacağı üzere Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini arayarak "Nasıl böyle bir şey olabilir" dediğini ifade etmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading