Yandex Metrica

Sitede Ara

Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanmıştı! 28 Şubat tutuklusu eski Orgeneral tahliye oldu!

Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanmıştı! 28 Şubat tutuklusu eski Orgeneral tahliye oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla affedilen 28 Şubat davası sanıkları tahliye edilmeye başlandı. 28 Şubat davası hükümlüsü eski general Çetin Doğan, İzmir 1 No'lu F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan tahliye edildi.

Gündem

20.05.2024, 08:27

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Şubat davasının bazı hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 14 hükümlünün kalan cezalarını, sürekli hastalık ve kocama hali nedeniyle kaldırmasına ilişkin kararının Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararın ardından  bu hükümlüler arasında yer alan  eski general Çetin Doğan tahliye edildi. 

Eşine ve dostlarına kavuştuğu için mutlu olduğunu ifade eden Çetin Doğan, kendisini karşılayanlarla kucaklaşarak cezaevi önünden ayrıldı.

Dönemin bakanları ile fotoğrafları ortaya çıktı! Koca vahşetinin kurbanı olan kadın ve kızı bakın kim çıktı! Dönemin bakanları ile fotoğrafları ortaya çıktı! Koca vahşetinin kurbanı olan... Haberi Görüntüle

"KEYFİ TUTUKLAMALAR SON BULSUN"

Cezaevi çıkışında konuşan Doğan, "Son 15 yılımın yarısını hapishanede, yarısını da davalarla boğuşarak geçirdim. Adalet hepimiz için lazım, gerekli olan bir şey. Umarım bundan sonra bu tür olaylar ve keyfi tutuklamalar son olur" dedi.

MSB duyurdu: Yunanistan'a kaçmaya çalışan 5'i FETÖ üyesi 9 kişi yakalandı! MSB duyurdu: Yunanistan'a kaçmaya çalışan 5'i FETÖ üyesi 9 kişi ... Haberi Görüntüle

"CUMHURBAŞKANI ANAYASAL GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ"

Şunu da ifade edeyim ki televizyonlarda aftan bahsediliyor. Af söz konusu değil doğrudan doğruya Anayasal görevin Cumhurbaşkanı tarafından net olarak yerine getirilmesidir. ‘Af Anayasa’nın 87. Maddesinde doğrudan doğruya özel ve genel af Büyük Millet Meclisi’ne verilmiştir’ yazmaktadır. Anayasa’nın 6. Maddesi 3’üncü fıkrasında da ‘hiçbir şahıs ve kurum kaynağını Anayasa’dan almayan devlet yetkisini kullanamaz’ diyor. Anayasa’nın 104’üncü maddesinde Cumhurbaşkanı’nın görev ve yetkileri yazılmıştır. Bu görevlerden bir tanesi de Adli Tıp tarafından verilmiş rapora göre sürekli hastalık, sakatlık ve kocamışlık halinde olanlar bırakılır. Kaldı ki emsal durumda olanlar daha evvel bırakıldı. Niçin bizim bir yıl daha uzun süre sonra kalmamızın sebebi bir türlü anlaşılamadı.

İliç'te üç işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı! İliç'te üç işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı! Haberi Görüntüle

DİĞER TAHLİYELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararın ardından 28 Şubat davası hükümlülerinden Fevzi Türkeri, Yıldırım Türker, Cevat Temel Özkaynak ve Erol Özkaznak da tahliye oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading