Yandex Metrica

Erdoğan'dan NATO'ya Yunanistan uyarısı: Gerginliği artıran Türkiye değil

Erdoğan'dan NATO'ya Yunanistan uyarısı: Gerginliği artıran Türkiye değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile yaptığı görüşmede, Yunanistan ile yaşanan gerilimde gerginliği artıran tarafın Türkiye olmadığı konusunda uyardı.

Gündem

23.01.2024, 20:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i kabul etti. Görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşı, Yunanistan'ın mütecaviz eylemleri ve Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki üçlü muhtıra ele alındı.

Trabzon'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta kılınacak 2024? Trabzon'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta kılınacak 2024? Haberi Görüntüle

MÜZAKERE VURGUSU

 Erdoğan, görüşmede, Rusya ve Ukrayna tarafıyla en üst düzeyde gerçekleştirdikleri diplomasi trafiği neticesinde tahıl koridorunun yeniden işlemeye başladığını belirterek, önümüzdeki dönemde anlaşmanın uzatılmasına odaklanacaklarını ifade etti. Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasında çatışmaların bir an önce sona erdirilmesi ve adil bir çözüme ulaşılabilmesi için müzakerelere dönülmesinin zaruri olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iki ülkeye kritik ziyaret! Ana gündem Gazze Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iki ülkeye kritik ziyaret! Ana gündem Gazze Haberi Görüntüle

"GERGİNLİĞİ ARTIRAN TÜRKİYE DEĞİL"

Yunanistan'ın mütecaviz eylemlerine değinilen görüşmede, Erdoğan, bölgede gerginliği artıranın Türkiye olmadığını, Yunanistan'ın aklıselimle davranmaya ve diyaloga yönlendirilmesinin faydalı olacağını dile getirdi.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i kabul etti Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i kabul... Haberi Görüntüle

ÜÇLÜ MUHTIRA

Erdoğan, Türkiye-İsveç-Finlandiya üçlü muhtırasına ilişkin onay sürecinin hızını ve ne zaman nihayetleneceğini bu ülkelerce atılacak adımların belirleyeceğini kaydetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading