banner2

Erdoğan: Yüksek kaliteli petrol bulduk! Adana'da petrol mü bulundu, kalitesi ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine sonrası yaptığı açıklamada müjdeyi verdi, Erdoğan, "Adana’da yüksek kaliteli petrol bulduk. Rezerv değeri 1 milyar dolar olarak hesaplandı." dedi.

Gündem 27.06.2022, 22:54 27.06.2022, 23:03
Abone ol
Erdoğan: Yüksek kaliteli petrol bulduk! Adana'da petrol mü bulundu, kalitesi ne kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan kabine toplantısı sonrası kameraların karşısına geçti.Geçtiğimiz günlerde Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Soysalı Mahallesi’nde, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) bağlı ‘Çukurova 1 ve Çukurova 2’ isimli araştırma sahasında 2 yıldır süren çalışmalar sonucu petrol bulunduğu haberleri gelmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine sonrası yaptığı açıklamada müjdeyi verdi.

ADANA'DA PETROL MÜ BULUNDU? KALİTESİ NE KADAR? 

"Elimizdeki sınırlı kaynakları en verimli şekilde kullanmaya çalışırken, diğer yandan da yenilenebilir enerji için yatırım yapıyoruz.

Yeni kaynaklar bulmak için sahip olduğumuz 4 sondaj ve 2 sismik araştırma gemisiyle hem Karadeniz'de hem Akdeniz'de çalışmaları yapmakta kararlıyız.

Adana'da 2 yüksek kaliteli petrol bulduk. Rezerv değeri yaklaşık 1 milyar dolar olarak hesaplanmıştır. Aynı sahada 8 tane daha sondaj kuyusu açarak 10 kuyuda çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!