Yandex Metrica

'Enflasyon hızla düşecek' diyen Bakan Şimşek tarih verdi: Yüzde 10'u görecek

'Enflasyon hızla düşecek' diyen Bakan Şimşek tarih verdi: Yüzde 10'u görecek

Türk Devletleri Teşkilatı Üye ve Gözlemci Ülkeleri Hâkimler Konseyi Başkanları ve Temsilcileri Toplantısı'nda katılımcılara hitap eden Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten enflasyon mesajı geldi. Bakan Şimşek, ''Enflasyon u tek haneye indirmeliyiz.Enflasyon düşük tek haneye indiğinde piyasalar daha güçlü olacak. Enflasyon programımız başarılı. Hedeflerimizle gelen veriler örtüşüyor. Enflasyon yaz aylarında baz etkisi ve politikalarımızla hızla düşecek. Enflasyonu bu yıl sonunda 30'lu rakamlar görecek. Bir sonraki yıl ise 10'lu rakamları görür.'' dedi.

Gündem

22.05.2024, 13:28

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türk Devletleri Teşkilatı Üye ve Gözlemci Ülkeleri Hâkimler Konseyi Başkanları ve Temsilcileri Toplantısı'nda konuştu.

Bakan Şimşek, burada yaptığı konuşmasında ekonomiye dair önemli mesajlar verdi.

Bakan Şimşek'in konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Okuryazarlık becerileri gerekiyor. Dijital okuryazarlık çok çok değerli. Yetmez, sağlık okuryazarlığı lazım. Medya okuryazarlığı lazım. Yapay zekayla her şeyin manipüle edilebildiği dönemde sosyal medya okuryazarlığı da önemli. Burada önemli olan finansal okuryazarlık konusu. Aslında bizim temel eğitimin bir parçası olmak zorunda. OVP'ye bakarsanız, kalkınma planına bakarsanız burada Milli Eğitim Müfredatına, finansal okuryazarlığın önemli bileşen olduğunu vurguluyoruz. SPK ve MEB arasında gerek protokoller, gerekse müfredata temel beceri, bir alan olarak konulması hususunu istişare ediyoruz. Finansal okuryazar olunması konusunda birlikte ne yapılabilir o yönde de çaba var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ihracatçıya müjde: Döviz bozdurma zorunluluğu inecek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ihracatçıya müjde: Döviz bozdurma zorunluluğu inecek Haberi Görüntüle

''BORSADAKİ YATIRIMCI SAYISINDA 4 KATTAN FAZLA ARTIŞ VAR''

8.6 milyon borsa yatırımcımız var dedi SPK Başkanı. 12 milyon da sermaye piyasalarında hesabı olan yatırımcılar var dedi. Bunlar büyük rakamlar. İlginç hususlar var. Borsadaki yatırımcı sayısı 4 kattan fazla artış var. 4 büyük kripto platformuna bakarsanız burada da 2020 yılında 1.2 milyon kişinin hesabı varken şimdi 18 milyon kişinin hesabı var. Burada birden fazla hesap da olabilir. Bu işler tüyoyla duyumla yapılacak işler değil. Yatırım işi hangi ölçekte olursa olsun bilgiye analize dayalı olmak zorunda. Bilgi kirliliği de çok. Bugün birçok kamu kuruluşu, dernekler çaba gösteriyor, bunları takdir ediyoruz.

Aileler çocuklarınızı bu oyundan uzak tutun! Yandere Simulatör dehşeti: Önce biber gazı sıktı sonra bıçakladı Aileler çocuklarınızı bu oyundan uzak tutun! Yandere Simulatör dehşeti: Önce... Haberi Görüntüle

''ENFLASYON YIL SONUNDA 30'LU RAKAMLARI GÖRECEK''

Enflasyon u tek haneye indirmeliyiz.Enflasyon düşük tek haneye indiğinde piyasalar daha güçlü olacak. Enflasyon programımız başarılı. Hedeflerimizle gelen veriler örtüşüyor. Enflasyon yaz aylarında baz etkisi ve politikalarımızla hızla düşecek. Enflasyonu bu yıl sonunda 30'lu rakamlar görecek. Bir sonraki yıl ise 10'lu rakamları görür.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading