SON DAKİKA

Sitede Ara

Emperyalist küstahlığı! ABD Moskova'daki üçlü zirveye tepki gösterdi!

Emperyalist küstahlığı! ABD Moskova'daki üçlü zirveye tepki gösterdi!

ABD Dışişleri Bakanlığı, 11 yıl sonra ilk kez Moskova'da diplomatik temas kuran Türkiye ve Suriye savunma bakanlarının zirvesine tepki gösterdi. Emperyalist ABD, Suriye'deki iç savaşı tetiklediğini görmezden gelerek, 'Esad zulmünü dikkate alın' değerlendirmesinde bulundu.

Gündem

23.01.2024, 20:14

Türkiye ve Suriye arasında uzun bir süredir devam etmekte olan gerilimde önemli bir gelişme yaşandı. 

Önceki gün, Türkiye, Rusya ve Suriye savunma bakanları Rusya'nın başkenti Moskova'da bir araya geldi ve böylece 11 yıl sonra sınır komşumuzla ilk diplomatik temas kuruldu. Bu buluşmada ülkelerin istihbarat başkanları da hazır bulundu.

Türkiye'nin komşuları ve diğer ülkelerle güçlü diplomatik bağlar geliştirme stratejisi ise başta ABD olmak üzere Batı'nın emperyalist ülkelerinin tepkilerini çekmeye devam ediyor.

r

Ahmet Ercan illeri tek tek sıraladı: Depremden korkanlar buraya taşınsın Haberi Görüntüle

ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: DESTEKLEMİYORUZ

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Voice of America Türkçe'ye yazılı bir mesaj göndererek,

"Bu konuda politikalarının değişmediğini, ülkelerin ilişkilerini geliştirmelerini ve zalim diktatör Beşar Esad'a eski gücünü kazandırmak için desteklerini ifade etmelerini desteklemediklerini" söyledi.

12-13-14 Şubat 2024 tarihleri arasında ŞOK marketlerde kaçırılmayacak indirimler başladı!... Haberi Görüntüle

"BM İLE BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Türkiye, Suriye ve Rusya arasında üçlü görüşmelerin yapıldığına dair haberleri gördüklerini belirten ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, "Devletleri, Esad rejiminin son on yılda Suriye halkına uyguladığı zulmü ve rejimin Suriye halkının hayat kurtarıcı insani yardıma ve güvenliğe erişimini engellemeye devam etmesini dikkatle değerlendirmeye çağırıyoruz" dedi.

Açıklamada, "Suriye halkı yaklaşık 12 yıldır süren savaşın acısını çekmeye devam ederken, BM Güvenlik Konseyi'nin 2254 sayılı kararı doğrultusunda Suriye'nin öncülüğünde siyasi bir çözüme yönelik desteğimiz sürüyor. Kalıcı bir siyasi çözümün ulaşılabilir olmasını sağlamak için müttefiklerimiz, ortaklarımız ve BM ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz" ifadeleri yer aldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading