Yandex Metrica

Sitede Ara

Elazığlı Mevlüde Teyze'den muhalefete ayar! 'Bunlar Türkiye'yi batırır'

Elazığlı Mevlüde Teyze'den muhalefete ayar! 'Bunlar Türkiye'yi batırır'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'a Elazığ'da tepki gösteren Mevlüde Benderlioğlu, 'Onlar pahalılık var dedi, elimdekileri gösterdim, herkes alıyor aç kalan yok dedim, Reis geldi bolluğa çıktık' ifadelerine yer verdi.

Gündem

23.01.2024, 19:34

Ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Elazığ'a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ve beraberindeki heyet, Kapalı Çarşı ziyareti esnasında emekli bir teyze ile karşılaştı. 

Heyet ile yaşlı teyze arasında ekonomi konusu açılınca Mevlüde Benderlioğlu heyete tepki gösterdi. 

45 gündür hasta eşine refakatçı olan 2 çocuk annesi Mevlüde Benderlioğlu, CHP heyeti ile aralarında geçen konuşmanın ardından, eşinin tedavi olduğu ve 5 yıldızlı otel konforunda diyerek tabir ettiği Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde açıklamalarda bulundu. 

Bahçeli'den 'asgari ücrete ara zam' sorusuna dikkat çeken cevap: Gerekli katkıları sağlarız Bahçeli'den 'asgari ücrete ara zam' sorusuna dikkat çeken cevap: Gerekli... Haberi Görüntüle

'NİYE GELDİNİZ? ORTALIĞI KARIŞTIRIYORSUNUZ'

Eşine erik almak için çarşıya gittiğini ifade eden Benderlioğlu şu şekilde konuştu: 

Buradan giderken içime doğmuştu. Kızıma da dedim. Keşke onlara rastlasam bir iki bir şey söyleyeyim dedim. Oradan birine sordum bunlar kim diye o da dedi CHP. Ben dedim niye gelmişler. İçlerine girdim niye geldiniz ortalığı karıştırıyorsunuz dedim. Hepsi durdu baktı. Onlar da dedi pahalılık var. Elimdekileri gösterdim, herkes alıyor yiyor hiç aç kalan yok dedim. Reis geldi biz bolluğa çıktık. Vallahi billahi başa geldi geleli benim param hiç bitmedi. Önceden mal ucuzdu para yoktu.

Türkiye, Afganistan'daki selzedeleri yalnız bırakmadı: 24 tonluk insani yardım Mezar-ı Şerif Havaalanı'na indi Türkiye, Afganistan'daki selzedeleri yalnız bırakmadı: 24 tonluk insani yardım Mezar-ı... Haberi Görüntüle

'ONLARIN KÖKÜ GELSE YİNE YAPAMAZ'

Eşinin emekli olduğu ilk dönem 700 TL aldığını belirten Benderlioğlu şöyle konuştu: 

Şimdi 5 bin 500 lira alıyor. Ama bunlar nankörler. Valla Kılıçdaroğlu hakkında hiç iyi bir şey düşünmüyorum. Eşim 15 yıldır Palu ilçesine gitti geldi. O zaman onlar baştaydı. Eşim bir bakkalı tanıyordu diye sana yağını cebine koyup getiriyordu. Getirene kadar cebi de yağ oluyordu. Bakkal saklayarak veriyordu. Tüp kuyruktu. Fikri bozuk olanlar bunları bilmiyor ama fikri düzgün olanlar biliyor. CHP ülkeyi yönetebilseydi zamanında yönetirdi. Biz emekli olduk. O zaman Ecevit baştaydı. Her gün diyordu bu ay işçilerin maaşı yok. Acımızdan öldük derdik. Şimdi öyle bir derdimiz yok. Onların kökü gelse yine yapamaz. Ankara’ya, İstanbul’a gitti batırdılar. Ne yapmışlar. Her yeri batırdılar. Bunlar Türkiye’ye gelse Türkiye’yi de batırır.

19 Mayıs İzmir Sıla konseri saat kaçta başlayacak? Alsancak Sıla konseri ücretsiz mi, nerede yapılacak? 19 Mayıs İzmir Sıla konseri saat kaçta başlayacak? Alsancak Sıla... Haberi Görüntüle

'ORTALIĞI KARIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayran olduğunu söyleyen Benderlioğlu şu ifadeleri kaydetti: 

Allah’ım ona sağlıklı uzun ömür versin. Tırnağını taşa değdirmesin. İnşallah bu dönem de gelir. Bizim başımızdan eksik olmasın. O zaman Türkiye Türkiye olur. Yoksa bunlar gelse yaptığını da yıkacak. Gelip köprüyü yıkıyorlar, havaalanını yıkıyorlar, orayı burayı yıkıyorlar. Siz şimdiye kadar ne yaptınız ki bundan sonra ne yapacaksınız. Hiçbir şey yapamazlar. 45 gündür hastanedeyiz. Hastane 5 yıldızlı otel gibi. Yemeklerimiz, temizliğimiz çok iyi. Her gün çarşaf değiştirilir. Biz SSK’ya gittiğimiz zaman çarşaf mı vardı. Yaşlılar altına kaçırır, altında kuruyordu. Şimdi gece, gündüz değişiyor. Yıkanıp ütülenip gelir. Bir doktor var, her gün geliyor. Kim ne diyorsa ortalığı karıştırmak için söylüyor. Dün onlara da söyledim. Neden ortalığı karıştırıyorsunuz dedim. Dışarıya uymayın dedim. FETÖ’nün de PKK’nın da Allah belasını versin.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading