Yandex Metrica

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın foyası ortaya çıktı: Çiftçiye borç takmışlar

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın foyası ortaya çıktı: Çiftçiye borç takmışlar

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın, vatandaşa ücretsiz dağıtmak için aldığı 400 ton soğan ve patatesin ücretini çiftçiye ödemediği ortaya çıktı.

Gündem

23.01.2024, 20:36

Altılı Masa'nın yayınladığı ortak mutabakat metninde Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı için adı geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 3 yıl önce Adanalı çiftçi Abdullah Temel'den vatandaşa ücretsiz dağıtmak için aldığı 400 ton soğan ve patatesin ücretini ödemediği ortaya çıktı.

15 Haziran bugün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bedava mı? Yollar, köprüler (FSM-Boğaz Köprüsü) 15 Haziran'da ücretsiz mi? 15 Haziran bugün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bedava mı? Yollar,... Haberi Görüntüle

HER DENİLENİ YAPTI

Sabah'ın gazetesinin aktardığı habere göre; CHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi Tarım Daire Başkanı Orhan Deda Büyüköztürk bir tanıdığı vasıtasıyla Adana'nın İncirlik Mahallesi'nde çiftçilik yapan Abdullah Temel'den, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesi'nin vatandaşa dağıtmak üzere patates ve soğan talebi olduğunu söyledi. Bunun üzerine Abdullah Temel kilosu 2 TL'den 230 ton patates, kilosu 1 TL'den de 170 ton soğanı Ankara ve İstanbul'a gönderilmek üzere 50'şer kilo çuvallara doldurup teslim etti. Büyüköztürk, soğan ve patateslerin küçük çuvallara konulması ve nakliyenin de kendisinin yapılacağını bunun da parasının ödeneceğini söyledi. Bunun üzerine Abdullah Temel önce işçi tuttu daha sonra satın aldığı çuvallara patates ile soğanları vatandaşlara dağıtılacak şekilde doldurduktan sonra nakliyeyi de tutarak Ankara ve İstanbul'a gönderdi.

Hamas'tan İsrail'in Kudüs kararına sert tepki: 'Kudüs'ü Yahudileştirilmeye çalışıyorlar' Hamas'tan İsrail'in Kudüs kararına sert tepki: 'Kudüs'ü Yahudileştirilmeye çalışıyorlar' Haberi Görüntüle

''BUNLARIN İŞİ GÜCÜ SAHTEKARLIK''

Soğan ve patateslerin belediyelere teslim edildiğini anlatan çiftçi Temel, şunları aktardı;

"İlk önce benden patates ve soğan istediler. Kendilerine toplayıp çuvallara koyup depoya götürüp teslim etim. Bu kez küçük çuvallara konulmasını istediler. Bunun için 200 işçi tuttum ve işçilerin paralarını da cebimden ödedim. Daha sonra nakliyeyi de benim yapmamı istediler. Onu da yaptım. Patates ve soğanları Ankara ile İstanbul'a götürüp belediyelere teslim ettim. 800 bin lira harcama yaptım ama bugüne kadar sadece 200 bin lira elime para geçti. Ne zaman paramı istesem bahane üretiyorlar. Artık paradan vazgeçtim. Bunların işi gücü sahtekarlık. Bir de Kemal Kılıçdaroğlu çiftçinin yanında olacaklarını söylüyorlar. Çiftçinin parasını vermeyerek mi yanında olacaklar, yazıklar olsun"

2024 Öğretmen il dışı yer değiştirme sonuçları saat kaçta açıklanacak, neden açıklanmadı? İller arası tayin sonuçları ne zaman açıklanacak? 2024 Öğretmen il dışı yer değiştirme sonuçları saat kaçta açıklanacak,... Haberi Görüntüle

Mardin Kurban kesim ve satış yerleri nereler 2024? Mardin Kurban kesim ve satış yerleri nereler 2024? Haberi Görüntüle

''BİR YILLIK EMEĞİMİ ALIP GİTTİLER''

Söz konusu ticareti yapmadan önce güzel bir hayatının olduğunu söyleyen Abdullah Temel, "161 kiloydum ve 2,5 yıl önce rejime başlamıştım. Tam 47 kilo vererek 114 kiloya düşmüştüm. Adeta fidan gibi olmuştum. Ürettiğim soğanların bulunduğu tarlaları şoför kullanmadan yürüyerek geziyordum. Bunlar geldi, bir yıllık emeğimi alıp gitti. Bunlarla uğraşırken bir de annem kaybettim. Stres yüzünden tekrar kilo aldım ve bu hale geldim" şeklinde konuştu.

12 Haziran Mazota zam mı geldi? Bu gece motorine ne kadar zam yapılacak? 12 Haziran Mazota zam mı geldi? Bu gece motorine ne... Haberi Görüntüle

BÜYÜKÖZTÜRK: BİR ARAŞTIRAYIM

Hakkındaki iddialara telefon aracılığıyla yanıt veren CHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi Tarım Daire Başkanı Orhan Deda Büyüköztürk , "Biz Abdullah beye gerekli ödemeyi yaptık biliyorum. Ama yine de bir araştırayım" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading