SON DAKİKA
Ek seferler devreye alındı! Yağmurlu havada İstanbullunun imdadına Marmaray yetişti!

Ek seferler devreye alındı! Yağmurlu havada İstanbullunun imdadına Marmaray yetişti!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yaptığı açıklamada olumsuz hava koşulları nedeniyle boğaz trafiğine takılan vatandaşların imdadına yetişen Marmaray'a 27 Kasım-3 Aralık tarihlerinde konulan ek seferlerle 392 bin yolcu daha taşındığını belirtti.

Gündem

23.01.2024, 21:49

Bakan Uraloğlu yapıtığı yazılı açıklamasında, 27 Kasım-3 Aralık'ta İstanbul'u etkisi altına alan sisli hava durumunun ulaşımı olumsuz etkilediğini hatırlatarak, Marmaray'ı kullanmak isteyen vatandaşlar için, TCDD Taşımacılık tarafından ek seferler konulduğunu belirtti. 

Son dakika... Erzincan'daki maden faciası soruşturmasında yeni gelişme: 8 şüpheliden... Haberi Görüntüle

VATANDAŞLARIN İMDADINA MARMARAY YETİŞTİ 

Söz konusu tarihlerde bazı vapur seferlerinin iptal edilmesi sonucu boğazdan geçmek isteyen yolcuların Marmaray'a yöneldiğine işaret eden Uraloğlu, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle boğaz geçişlerinde Marmaray'ı kullanmak isteyen vatandaşlar için, TCDD Taşımacılık tarafından ek seferler konuldu. Olumsuz hava koşulları nedeniyle boğaz trafiğine takılan vatandaşların imdadına Marmaray yetişti." açıklamasında bulundu. 

Bakan Uraloğlu duyurdu: İstanbul ve Çanakkale Boğazı'nın gemi geçişlerinde büyük... Haberi Görüntüle

EK SEFERLER KONULDU 

Uraloğlu, Marmaray'ın Gebze ile Halkalı arasında gerçekleştirilen hafta içi 287, hafta sonu 297 tren seferleri olduğunu belirterek, "Marmaray'a 27 Kasım-3 Aralık tarihlerinde ek tren seferleri konuldu ve fazladan 392 bin yolcu daha taşındı. Marmaray'da, günlük ortalama 565 bin yolcu taşınırken, ek seferlerle bu sayı 621 bine ulaştı. İstanbul'un toplu ulaşımına çözüm üretildi." bilgisini verdi.

AK Parti'nin Antalya adayları belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP şehirlerimize... Haberi Görüntüle

8 VE 15 DAKİKALIK ARAYLA SEFERLER 

Metrobüs, vapur, tramvay, YHT ve metro istasyonları ile bağlantısı bulunan Marmaray ile Halkalı-Gebze arası seyahat süresinin 108 dakika sürdüğünü hatırlatan Uraloğlu, mevcutta Gebze ile Halkalı arasında 15 dakika aralıklarla Marmaray trenleri işletilirken, Ataköy ile Pendik arasında ise 8 dakika aralıklarla tren seferleri yapıldığını vurguladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading