Yandex Metrica

Sitede Ara

EGM'den CHP'li Bakan'ın 'promosyon' açıklamasına suç duyurusu

EGM'den CHP'li Bakan'ın 'promosyon' açıklamasına suç duyurusu

Emniyet Genel Müdürlüğü, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkında, polislerin maaş promosyonu hakkında dezenformasyon yaptığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Gündem

23.01.2024, 19:46

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) polislerin maaş promosyonu düzenlemesine ilişkin bir açıklama yaptı. EGM'den yapılan yazılı açıklamada, Türk polis teşkilatının kurulduğu günden bu yana tarihi başarılara imza attığı, günümüzde ise en başarılı dönemini geçirdiği bildirildi. PKK, FETÖ, DEAŞ ve DHKP-C başta olmak üzere terörle mücadelede önemli başarılar sağlanırken her türlü suç ve suçluyla mücadeleye devam edilerek özellikle organize suç örgütlerine darbe üstüne darbe indirildiği kaydedildi. 

O görüntüler gündeme damga vurmuştu! Hükümetten Suriyelilerin maaş aldığı iddiasıyla ilgili açıklama! O görüntüler gündeme damga vurmuştu! Hükümetten Suriyelilerin maaş aldığı iddiasıyla... Haberi Görüntüle

300 TL SABİT RAKAM DEĞİL

Yaşanan sürecin  vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken birtakım odakları ise son derece rahatsız ettiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Terör örgütleri ile aynı dili kullanan bu odaklar, son olarak dillerine personelimizin promosyon sözleşmesini dolamışlardır. Polisimizin maaş promosyon protokolü, 18 Mart 2022 tarihinde Vakıfbank ile imzalanmış ve 104 TL'den 300 TL'ye çıkarak yüzde 188 artış sağlanmıştır. Protokolde ısrarla anlamamazlıktan gelinen bir nokta da promosyon ödemesinde her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında artış yapılacak oluşudur. Yani 300 TL sabit bir rakam değildir. Bu, Türk polis teşkilatının tarihindeki en yüksek promosyon ödemesidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram diplomasisi! Liderlerle telefonda bayramlaştı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram diplomasisi! Liderlerle telefonda bayramlaştı Haberi Görüntüle

CHP'Lİ BAKAN'IN AÇIKLAMASINA SUÇ DUYURUSU

Promosyon ödemelerindeki memur maaş zammı oranındaki artış, 2023 yılının ocak ayından itibaren geçerli olacaktır. Tüm bunlara rağmen 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir. Bu görüşmeler halen devam etmektedir. Henüz bu görüşmeler sonuçlanmamışken, maaş promosyonu üzerinden algı operasyonuna girişmek, bundan siyasi rant elde etmeye çalışmak iyi niyetle açıklanamaz. Bu, büyük fedakarlıklarla görev yapmakta olan meslektaşlarımızın çalışmalarına destek değil adeta köstek olmaktır. Sayısız kez açıklama yapmamıza rağmen polisimizin maaş promosyonu üzerinden inatla dezenformasyon yapan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır." 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading