Yandex Metrica

Sitede Ara

Düzce'de turuncu alarm: Vatandaşlar tahliye edildi

Düzce'de turuncu alarm: Vatandaşlar tahliye edildi

Düzce'de sağanak yağış nedeniyle şehirde su taşkınları oluştu. Meteoroloji turuncu alarm verildi. 11 ilde daha sarı ve turuncu alarmlar verildi. Valilik, tehlike arz eden yerlerde yaşayan vatandaşları tahliye etmeye başladı.

Gündem

23.01.2024, 21:03

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Düzce'nin de dahil olduğu  12 il için sarı ve turuncu kodlu kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Hava sıcaklıklarının İç Ege ve Akdeniz'de 2 ila 4 derece artacağı, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'de 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Beylikdüzü'nde kan donduran cinayet! Hastane odasında ölü bulunan hemşire hakkında yeni gelişme! Beylikdüzü'nde kan donduran cinayet! Hastane odasında ölü bulunan hemşire hakkında... Haberi Görüntüle

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Afyonkarahisar, Kütahya çevreleri ve Diyarbakır'ın kuzey ve batı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Karadeniz(Sinop hariç) Sakarya, Çankırı, Ardahan, Kars çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinde yerel kuvvetli; Trabzon, Rize, Artvin, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu’nun kuzeybatısında çok kuvvetli ve şiddetli olması tahmin ediliyor.

Ankara Emniyeti'nde neler oluyor? Kirli eller yeni kumpas peşinde: Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında 'Uğur Dündar' detayı! Ankara Emniyeti'nde neler oluyor? Kirli eller yeni kumpas peşinde: Ayhan... Haberi Görüntüle

12 İL İÇİN SARI VE TURUNCU KODLU UYARI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Karadeniz(Sinop hariç) Çankırı, Ardahan, Kars çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinde yerel kuvvetli(21-50 kg/m2) Trabzon, Rize, Artvin, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu’nun kuzeybatısında çok kuvvetli ve şiddetli olması tahmin ediliyor.

İBB'nin ihmalkarlığı Edanur'u hayattan koparmıştı!  AK Parti harekete geçti: Sorumlular için hesap vakti! İBB'nin ihmalkarlığı Edanur'u hayattan koparmıştı! AK Parti harekete geçti: Sorumlular... Haberi Görüntüle

TEDBİR UYARISI

(51-100 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLİYOR 

Düzce Valiliği yoğun yağış nedeniyle "turuncu alarm" verildiği kentte dere yatağı ve tehlike arz eden bölgelerde yaşayan vatandaşları tahliye kararı aldı.

Son dakika: Bakan Şimşek'den kritik açıklama: Finansal göstergelerimiz iyileşiyor Son dakika: Bakan Şimşek'den kritik açıklama: Finansal göstergelerimiz iyileşiyor Haberi Görüntüle

''SOSYAL TESİSLERİMİZDE MİSAFİR EDİLECEKTİR'' 

Valilikten yapılan açıklamada, bölgede ve kentte yoğun yağış nedeniyle bir takım tedbirlerin alındığı belirtildi.

Tehlike arz eden yerlerde tahliyenin başladığı bilgisinin de paylaşıldığı açıklamada "İlimiz için verilen turuncu uyarı gereğince; dere yatakları ve tehlike arz eden yerlerde kalan vatandaşlarımız Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımız koordinesinde, yağış tehlikesi geçene kadar tedbiren tahliye edilecektir. Vatandaşlarımız sosyal tesislerimizde misafir edilecektir." denildi.

Öte yandan, Düzce Valisi Cevdet Atay, bölgede aşırı yağış beklendiğinden tedbirler alındığını vurgulayarak, "İlçe Kaymakamlarımıza, jandarma ve kolluk görevlilerine dere yataklarında tehlike arz eden ikametlerde yaşayan vatandaşların tahliyesi konusunda talimat verildi. Vatandaşlarımızın kendi can güvenliği için alınan tedbirlere uyulmasını rica ediyorum." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading