Yandex Metrica

Dünya gündeminde merak konusu olmuştu! Elon Musk Erdoğan'la görüşmesine neden oğlunu getirdi?

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme gerçekleştiren Elon Musk toplantıya oğlu X ile gelmişti. Musk'ın bu kararının arkasında yatan nedenleri ise çocuklarının annesi Grimes açıkladı.

Gündem

27.01.2024, 06:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu için gittiği ABD'de SpaceX'in kurucusu Elon Musk'la bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Musk'ın samimi diyaloğu dünya gündemine oturdu. New York'taki Türkevi'nde gerçekleşen görüşmeye şarkıcı Grimes'tan olan oğlu "AE A-XII" ile katılan Musk çok konuşuldu. 

DMM'den iddialara ilişkin açıklama! CHP'li Köksal’ın neden ifadeye çağrıldığı belli oldu! Olayın iç yüzü bambaşka çıktı DMM'den iddialara ilişkin açıklama! CHP'li Köksal’ın neden ifadeye çağrıldığı belli... Haberi Görüntüle

TEKNOFEST'E DAVET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Musk'a kendi yazdığı "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabının İngilizce versiyonunun yanı sıra Musk'ın çocuğuna da futbol topu hediye etti. Erdoğan ayrıca, Türkiye'nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile işbirliği imkanlarının doğabileceğini belirterek, Musk'ı İzmir'de düzenlenecek TEKNOFEST'e de davet etti.

VGM çok sayıda personel alacak! Resmi Gazete'de yayımlandı: Başvuru tarihleri belli oldu VGM çok sayıda personel alacak! Resmi Gazete'de yayımlandı: Başvuru tarihleri... Haberi Görüntüle

"EŞİN NEREDE?"

Söz konusu görüşmede yaşanan samimi anlar ise çok konuşuldu. Musk'ın oğluna topu hediye ettiği sırada "Topla arası iyi midir?" sorusunu yönelten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk'a da sorular yöneltti. Erdoğan'ın "Eşin nerede?" sorusuna Musk, "Biz ayrı yaşıyoruz. O şu an San Francisco'da. Onun için oğluma ben bakıyorum" cevabını verdi.

Dünya havacılık tarihinde ilk! Selçuk Bayraktar paylaştı: SİHA, otonom fıçı tonosu attı Dünya havacılık tarihinde ilk! Selçuk Bayraktar paylaştı: SİHA, otonom fıçı... Haberi Görüntüle

NEDEN OĞLUYLA GELDİ?

Musk'ın görüşmeye neden oğlunu getirdiğinin arkasındaki sır perdesi de aralandı. Geçtiğimiz günlerde Grimes'tan gizli bir çocuğu olduğu daha ortaya çıkan ve çocuklarının sayısı 11'e yükselen Musk'ın oğlu "AE A-XII"ı daha önce de satın aldığı Twitter'ın genel kurul toplantısına götürdüğü ortaya çıktı. 2022 yılında yapılan bir toplantıda, adını şimdilerde X olarak değiştirdiği sosyal medya platformunun toplantısına götüren Musk'ın bu kararının arkasında yatan nedenleri ise çocuklarının annesi Grimes açıklamıştı.

2022 yılında verdiği bir röportajda, Musk'ın önemli bulduğu tüm görüşmelere oğlu "AE A-XII"ı götürdüğünü belirten Grimes, Musk'ın bunu "AE A-XII"ı "veliahtı" olarak gördüğü için yaptığını söyledi. Çocuğunu şimdiden önemli toplantılara ve ortamlara alıştırmaya başladığını söyleyen Grimes, Musk'ın işlerini gelecekte oğlu "AE A-XII"ye devretmek istediğinin de sinyallerini verdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading