Yandex Metrica

Dosyası özel olarak hazırlanıp Erdoğan'a sunulmuştu! Suç örgütü lideri Barış Boyun operasyonunun detayları ortaya çıktı!

Dosyası özel olarak hazırlanıp Erdoğan'a sunulmuştu! Suç örgütü lideri Barış Boyun operasyonunun detayları ortaya çıktı!

Kırmızı bültenle aranan organize suç örgütü lideri Barış Boyun İtalya'nın Viterbo şehrinde İtalya ve Türk polisinden oluşan bir ekibin düzenlediği operasyonla yakalanmıştı. İngiliz basını The Times yapılan operasyonla ilgili detayları paylaşarak Boyun'un İtalya'daki evinden bazuka saldırısı dahil silah anlaşmaları yaptığını ve Berlin'de bir Türk öldürüldükten sonra telefonuna gelen tebrik mesajı dinlemeye takıldığını yazdı. 

Gündem

25.05.2024, 19:49

Uzun zamandır kırmızı bültenle aranan ve Daltonlar çetesinin liderliğini yapan organize suç örgütü lideri Barış Boyun, yakalandı. Eşi E.B.'yi karşılamak için Milano Bergamo Havalimanı'na giden Barış Boyun, üzerindeki silahla yakalandı. Bir ay cezaevinde yatan Boyun, daha sonra ev hapsine çarptırıldı. Türk makamlarının iade talebi Boyun'un Kürt kökenli olduğu için Türkiye'de baskı gördüğünü ileri sürmesi üzerine sonuçsuz kalmıştı. 

Dolandırıcılara SİBERGÖZ darbesi! 19 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı Dolandırıcılara SİBERGÖZ darbesi! 19 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

ALİ YERLİKAYA, ERDOĞAN'A ÖZEL DOSYA HAZIRLADI

Suç örgütü lideri Barış Boyun ile ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya özel bir dosya hazırlayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu.Erdoğan da dosyayı, 20 Ocak'ta Vahdettin Köşkü'nde ağırladığı İtalya lideri Meloni'nin önüne koydu. Bir an önce yakalanması talepte bulundu.

KPSS ön lisans başvuruları başladı mı, ne zaman 2024? KPSS ön lisans başvuruları başladı mı, ne zaman 2024? Haberi Görüntüle

İTALYA'DA EVİ TARANDI POLİS HAREKETE GEÇTİ 

8 Mart akşamı Boyun'un Crotone'de ev hapsinde tutulduğu apartmanın kapısı kimliği belirsiz kişiler tarafından tarandı. Olayı araştıran İtalyan polisi, Boyun ve adamlarının İtalya'da da yasadışı çalışmalarını yürüttüğünü tespit etti.

Dışişleri Sözcüsü Keçeli iddiaları yalanladı: 'Fener Rum Patrikhanesi zirveye devlet statüsünde katılmadı' Dışişleri Sözcüsü Keçeli iddiaları yalanladı: 'Fener Rum Patrikhanesi zirveye devlet... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE VE İTALYA ORTAK OPERASYON KARARI ALDI 

Olaydan sonra İtalya güvenlik ekipleriyle bağlantıya geçen Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) KOM ve Interpol -Europol Daire Başkanlığı ekipleri, operasyon için ortak karar aldı. Boyun'un elektronik kelepçesine gizli bir şekilde dinleme cihazı yerleştirilirken, adamlarının bazı araçlarına ise gizli kamera takıldı.

Çanakkale Boğazı'nda gemi arızası: Trafik tek yönlü olarak askıya alındı Çanakkale Boğazı'nda gemi arızası: Trafik tek yönlü olarak askıya alındı Haberi Görüntüle

BAZUKA SALDIRISI PLANLADIĞI ORTAYA ÇIKTI

İngiliz The Times gazetesi operasyonun ayrıntılarını aktardı.Barış Boyun ev hapsine alınıp gizli mikrofonlu bir elektronik bileklik takıldığında İtalyan polisi ölümcül bir suç şebekesine rastlayacağını bilmiyordu. Savcılar, Boyun'un kendi eviyle sınırlandırılmasına rağmen, uluslararası bir uyuşturucu ve insan kaçakçılığı çetesini yönetirken cinayetler ve bazuka saldırıları planlamayı başardığını söylüyor. Boyun'una evinden suikast lisetesi de ele geçiridi.

12 Haziran Mazota zam mı geldi? Bu gece motorine ne kadar zam yapılacak? 12 Haziran Mazota zam mı geldi? Bu gece motorine ne... Haberi Görüntüle

BİRÇOK SUÇUN LİDERLİĞİNİ YAPTI 

Yeni evini sözde suç imparatorluğunun merkezi olarak kullandı, Sırpları kullanarak İstanbul limanı üzerinden uyuşturucu sevkiyatını organize etti, Balkanlar ve ötesinde kara para aklama, göçmen kaçakçılığı ve silah satışı operasyonlarını yönetti.

Halıya sarılı cesedi denizde bulundu! Türkiye'nin konuştuğu Sedef Güler cinayetinde etiket detayı! Halıya sarılı cesedi denizde bulundu! Türkiye'nin konuştuğu Sedef Güler cinayetinde... Haberi Görüntüle

"ÖRGÜTÜN BAŞI OLDUĞUNDAN ŞÜPHE YOK"

39 yaşındaki Boyun, İtalya, Bosna, Türkiye ve Hollanda'da yakalanan Boyun deyimiyle silahlı ve son derece tehlikeli bir suç imparatorluğu kurmakla suçlanan 19 kişi arasında baş şüpheli olarak yer aldı. Müfettişler "Boyun'un bu örgütün başı olduğuna şüphe yok" dedi.

Mehmud Paşa Yalısı’nda film gibi soygun! 130 milyonu çuvallara koyup kamyonla kaçtılar Mehmud Paşa Yalısı’nda film gibi soygun! 130 milyonu çuvallara koyup... Haberi Görüntüle

"BENİM İÇİN SİLAH YAPAN BİRİ VAR"

Boyun'un kendisini arayanlardan birine "Benim için silah yapan biri var" dediği ve Sırp suçlulara ve "tüm Alman pazarına" silah tedarik ettiğini iddia etti.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde eylem yapmıştı! Şüphelinin ifadesi ortaya çıktı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde eylem yapmıştı! Şüphelinin ifadesi ortaya çıktı Haberi Görüntüle

"300 ADAMIM HAPİSTE"

Bu konuşmalardan birinde "Üç yüz adamım hapiste ve 100'ünün ailesine bakmam gerekiyor" dedi. Mart ayında müfettişler, Berlin'de bir Türkün öldürülmesini planladığı iddiasının ardından kendisiyle birlikte yaşayan karısının telefonundan tebrik mesajları okuduğunu duydular.

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading