Yandex Metrica

Sitede Ara

Doritos İsrail malı mı, boykot mu?

Doritos İsrail malı mı, boykot mu?

Doritos, mısır cipsi alanında öne çıkan bir markadır ve PepsiCo'nun Frito-Lay şirketi tarafından üretilmektedir. Diğer mısır cipsi markalarından farklı olarak, Doritos özellikle tortilla cipsi üzerine odaklanmıştır ve genellikle Meksika ve İspanyolca konuşulan ülkelerde büyük bir popülerliğe sahiptir. Doritos, mısır cipsi sektöründe önemli bir markadır ve sahibi olan Frito-Lay şirketi, PepsiCo'nun bünyesinde faaliyet göstermektedir. PepsiCo, merkezi New York'ta bulunan bir Amerikan çok uluslu gıda ve içecek şirketidir. Doritos, Amerikan malıdır.

Gündem

19.05.2024, 08:12

1994 yılında Frito-Lay tarafından hakları alınan Doritos, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Tırtıklı, kuru kızarmış, baharatlı ve taco baharatlı gibi çeşitlerin yanı sıra nachos peynirli ve hot spice acı biberli gibi farklı tatlarla da tüketicilere hitap etmektedir.

Doritos

Doritos

Kirada yüzde 25 zam sınırı devam edecek mi? Bakan Şimşek'ten son dakika açıklaması Kirada yüzde 25 zam sınırı devam edecek mi? Bakan Şimşek'ten... Haberi Görüntüle

DORİTOS KİMİN?

Doritos, Pepsico'nun sahip olduğu bir mısır cipsi markasıdır ve üretimi, pazarlaması ve dağıtımı Frito-Lay şirketi tarafından gerçekleştirilir. Pepsico, merkezi New York'ta bulunan ve çok uluslu bir Amerikan gıda ve içecek şirketidir. Pepsico'nun kökeni, 1965 yılında Pepsi ve Frito-Lay'in birleşmesiyle oluşmuştur, bu nedenle PepsiCo Amerika markasıdır.

Frito-Lay ise mısır, patates cipsi ve benzeri aperitif yiyeceklerin üretimi ve pazarlamasıyla tanınan bir firmadır. Pepsico'nun bir yan kuruluşudur ve hem Amerika Birleşik Devletleri'nde hem de Kanada'da faaliyet göstermektedir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

1

0

0

0

İbrahim TURNA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading