Yandex Metrica

DMM seçimden sonra IMF'den borç alınacak iddiaları yalanlandı!

DMM seçimden sonra IMF'den borç alınacak iddiaları yalanlandı!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Brezilya’da düzenlenen G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları toplantısına katıldı. Şimşek'in bu görüşmesiyle ilgili olarak asılsız iddialar ortaya atıldı.   

Gündem

16.04.2024, 01:58

Bakan Şimşek'in ABD'li mevkidaşı Yellen ile görüşmesiyle ilgili çeşitli iddialar dolaşıma sokuldu. İddialara yanıt verilen açıklamada, "Görüşmede IMF ile ilgili herhangi bir başlık söz konusu olmamıştır" denildi.

23 Nisan kargolar ve PTT açık mı? 2024 23 Nisan salı günü kargolar açık mı? MNG, Yurtiçi, Surat, Aras, PTT! 23 Nisan kargolar ve PTT açık mı? 2024 23 Nisan... Haberi Görüntüle

IMF İLE İLGİLİ ASILSIZ İDDİALAR YALANLANDI 

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, algı oluşturma maksatlı yapılan haberlerle ilgili açıklamada bulundu. Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan, “Seçimden sonra IMF ile görüşme yapmak için ABD’den destek istendiği” yönündeki iddiaların doğru olmadığı ifade edildi. 

Son dakika: PKK'nın Son dakika: PKK'nın "Paris kuzey gençlik kolu sorumlusu" yakalandı Haberi Görüntüle

"IMF İLE İLGİLİ BİR BAŞLIK SÖZ KONUSU DEĞİL"

Yapılan açıklamada Mehmet Şimşek'in, Janet Yellen ile bölgesel ve küresel ekonomik gelişmelerin ele alındığı ikili görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.Açıklamada, "Görüşmede IMF ile ilgili herhangi bir başlık söz konusu olmamıştır." denildi.

Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman 2024 | Galatasaray başkan adayları kimler? Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman 2024 | Galatasaray başkan adayları... Haberi Görüntüle

"KASITLI ŞEKİLDE DOLAŞIMA SOKULAN HABERLERE İTİBAR ETMEYİN"

Bakan Şimşek'in, gerçekleştirdiği ikili görüşmelerde çok taraflı kalkınma bankaları ve ülkelerle ilişkileri ve iş birliğini güçlendirecek hususlarda görüş alışverişinde bulunduğu kaydedildi. Piyasalarda güvensizlik ve tedirginlik oluşturmaya yönelik kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan spekülatif haberlere itibar edilmemesi istendi.

Antalya'da teleferik faciası! 1 kişi öldü, 10 yaralı var: 180'den fazla kişi kabinlerde mahsur kaldı Antalya'da teleferik faciası! 1 kişi öldü, 10 yaralı var: 180'den... Haberi Görüntüle

HALK TV'DEN BİR ASILSIZ HABER DAHA 

Halk TV,  Bakan Şimşek'in görüşmesini haber olarak verdikten sonra Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı'nın açıklamasına da yer vererek asılsız haberini dolaşıma sokuldu. 

İsrail - İran missilleme sonucu borsa İstanbul'da son durum ne 15 Nisan Pazartesi? BIST 100 düştü mü, ne oldu? İsrail - İran missilleme sonucu borsa İstanbul'da son durum ne... Haberi Görüntüle

İŞTE O YALAN HABERLE İLGİLİ PAYLAŞIM

Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı ve Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Babuşçu "IMF GELIYOR MU?" diye sordu ve şu paylaşımı yaptı:

"G20 toplantısında Yellen ile Bakan Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Karahan görüştü.

ABD Hazine Bakanlığı sonrasında şu açıklamayı yaptı: “Görüşmede 'enflasyonla mücadele misyonu da dahil olmak üzere Türk ekonomi politikasının devam eden gelişimi' tartışıldı.”

Seçimden sonra IMF ile görüşme yapmak için ABD’den destek mi istendi?"

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a 'Deniz Parkı' uyarısı: 'Yaratılacak fiili durumları kabul etmeyeceğiz' Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a 'Deniz Parkı' uyarısı: 'Yaratılacak fiili durumları kabul... Haberi Görüntüle

YALAN HABERE GERÇEK GÜNDEM'DE DAHİL OLDU 

Gerçek Gündem'de haber sitelerinde Mehmet Şimşek'ten kritik görüşme: "IMF geliyor mu?" başlıklı yalan haber yayınladılar. 

Yayımladıkları haberde şu ifadelere yer verdiler...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katıldığı G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları toplantısına ilişkin eski Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşcu'dan dikkat çeken bir iddia geldi. Babuşcu, "IMF geliyor mu?" diye sordu.

 

 

 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Loading