Yandex Metrica
SON DAKİKA
DMM İsrail'in iddialarını yalanladı: Yanlış tercümeyle manipülasyon yapıyorlar

DMM İsrail'in iddialarını yalanladı: Yanlış tercümeyle manipülasyon yapıyorlar

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Filistinli kız, Hamas'ın Gazze'de sivilleri tehlikeye attığını söyledi" iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

Gündem

23.01.2024, 21:46

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, soykırımcı İsrail'in manipülasyon amaçlı iddialarını çürütmeye devam ediyor. İşgalci İsrail'in yaydığı bir videoda manipülasyon yapmaya çalıştığı tespit edildi. 

Merkezin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, İsrail Dışişleri Bakanlığı ve resmi devlet hesaplarından paylaşılan röportaj görüntüleriyle ilgili, "Filistinli kız, Hamas'ın Gazze'de sivilleri tehlikeye attığını söyledi" iddiasının doğru olmadığı belirtildi.

FETÖ'ye "Kıskaç-7" darbesi! 14 ilde 67 şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

"MANİPÜLASYON YAPILDIĞI TESPİT EDİLMİŞTİR"

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bahse konu röportajın bir kısmı kesilerek yanlış bir tercümeyle manipülasyon yapıldığı tespit edilmiştir. İlgili videonun tamamı incelendiğinde aslında muhabirin küçük kıza 'Sen bir çocuk olarak işgal güçlerine ne demek istersin?' sorusunu sorduğu, küçük kızın ise 'Böyle bir şey olması mümkün değil, çünkü kurbanların büyük kısmı çocuk ve kadınlardan oluşuyor ve birçoğu yıkılan binaların altında. Birçoğunun cenazesini bile çıkarmamışlar.' cevabını verdiği görülmektedir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading