Yandex Metrica

Sitede Ara

Diyanet-Sen: Nikah başına 100 TL

Diyanet-Sen: Nikah başına 100 TL

Diyanet-Sen, imamların nikah başına 100 lira verilmesini, ayrıca Diyanet TV bünyesinde çalışan personele basın kartı verilmesini talep etti.

Gündem

23.01.2024, 17:45

Toplu Sözleşme görüşmeleri hızla ilerlerken 'Diyanet ve Vakıf Hizmet Kolu’na ilişkin teklifler, Memur-Sen’e bağlı Diyanet-Sen tarafından hazırlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görevli sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini isteyen sendika, "nikah kıyan personele ödenecek ücret" başlığı altında talepte bulundu.

LGS'de hangi soru mahkemeye verildi? LGS'de Fen Bilimleri sorusu iptal mi edilecek? LGS'de hangi soru mahkemeye verildi? LGS'de Fen Bilimleri sorusu iptal... Haberi Görüntüle

NİKAH BAŞINA 100 TL KARŞILIK ALINACAK

Talepte, “5490 sayılı kanun (Nüfus Hizmetleri Kanunu) kapsamında din gövrevlilerine, kıydıkları her nikah başına 100 TL ücret ödenir." ifadeleri yer aldı.

Sendikanın diğer talepleri ise şunlar:

İmam-hatip ve müezzin-kayyumlara, Ramazan ayı boyunca kullanamadıkları hafta tatil günlerinde fiilen çalıştıkları her gün için bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin 6 katının 8 saate tekabül eden tutarı kadar fazla çalışma ücreti ödenmesi.
Mülkiyeti Milli Emlak, Hazine, Türkiye Diyanet Vakfı, köy tüzelkişiliği ve belediyelere ait olan cami lojmanlarının Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edilmesi.
Kur’an Kursu öğretici kadrolarına öğretmen kadrosu yapılması ve öğretmenlerin sahip olduğu bütün haklardan yararlanmalarının sağlanması.
Diyanet TV bünyesinde çalışan personele ‘basın kartı’ verilmesi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading