Yandex Metrica

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 'Audi A8 makam aracı' açıklaması: İade ettik

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 'Audi A8 makam aracı' açıklaması: İade ettik

Diyanet İşleri Başkanlığı kamuoyundan tartışmalara neden olan Diyanet İşleri Başkanı  Ali Erbaş'ın kullandığı Audi A8 makam aracının da bu kapsamda iade edildiğini duyurdu.

Gündem

18.05.2024, 10:58

Diyanet İşleri Başkanlığı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında başkanlıkta alınan kararlar kapsamında Audi A8 makam aracının da bu kapsamda iade edildiğini açıklandı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlık olarak uygulayacağımız tedbirlerin kamuoyuyla paylaşılmasında fayda mülahaza edilmiştir.

17 Mayıs 2024 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlığımız tarafından ilk etapta;

- Tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde ve Başkanlığımıza ait diğer mekanlarda yapılması ve içeriği müsait eğitim programlarının çevrim içi olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

- Başkanlığımız hizmetinde kullanılan 1 adet Audi A8 araç iade edilmiştir.

- Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır.

- Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi yapılacaktır.

- Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacaktır.

- Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecektir.

Bu bağlamda, tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda Başkanlık merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında gerekli çalışmalar titizlikle yapılacak ve takip edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İspanya'ya Gazze teşekkürü: Gönlümüzde müstesna bir yer edindi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İspanya'ya Gazze teşekkürü: Gönlümüzde müstesna bir yer edindi Haberi Görüntüle

ARAÇ KİRALANMIŞTI 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kamuda tasarruf tedbirleri hayata geçirilirken Audi A8 marka bir otomobil talep etmesine ilişkin bir açıklama yaptı. Erbaş, Diyanet’e 2010’da tahsis edilen 2006 model otomobilin kullanılamaz hale gelip envanterden düştüğünü ifade etti. Erbaş söz konusu lüks aracın kiralama yöntemiyle kullanılmaya başlandığını açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, tartışmalara neden olan AUDI A8 makam aracıyla ilgili olarak Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a gönderdiği açıklamayla iddialara yanıt vermişti.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde eylem yapmıştı! Şüphelinin ifadesi ortaya çıktı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde eylem yapmıştı! Şüphelinin ifadesi ortaya çıktı Haberi Görüntüle

"ESKİ ARABA KULLANILAMAZ HALE GELDİ"

2010 yılında Diyanet’e tahsis edilen 2006 model arabadan sonra 2015 yılında bir araba tahsis edilmiş ve yine kıyamet kopmuştu. O günkü Diyanet İşleri Başkanımız yine nezaket ve eleştiri sınırlarını aşan acımasız saldırılara dayanamayıp arabayı Başbakanlığa iade etmişti. İnternete bakarsanız ne acımasız haberler ve saldırılar yapıldığını görürsünüz.

Aradan geçen bunca yıla rağmen bize 2023 yılına kadar hiç araba tahsis edilmedi. Eski araba artık kullanılamaz hale gelip envanterden düşünce ihtiyaca binaen söz konusu araba, kiralama yöntemiyle kullanılmaya başlanıldı.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading