Yandex Metrica

Sitede Ara

Dışişleri'nden KTMM Başkan Yardımcısı Neriman Celal'in "mahkumiyet" kararına tepki

Dışişleri'nden KTMM Başkan Yardımcısı Neriman Celal'in "mahkumiyet" kararına tepki

Dışişleri, KTMM Başkan Yardımcısı Neriman Celal hakkında verilen mahkumiyet kararına tepki gösterdi.

Gündem

23.01.2024, 22:13

Dışişleri Bakanlığı, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Neriman Celal ile Kırım Tatarı Asan Ahmetov ve Aziz Ahmetov hakkında verilen mahkumiyet kararına tepki gösterdi.

Beşiktaş hissesi neden düşüyor? #BJKAS hissesi 10 günde yüzde 65 eridi! Beşiktaş hissesi neden düşüyor? #BJKAS hissesi 10 günde yüzde 65... Haberi Görüntüle

"ENDİŞE VERİCİ"

Bakanlık, "Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Neriman Celal ve diğer Kırım Tatarı soydaşlar hakkında mahkumiyet kararı verilmesi" hakkında yazılı açıklama yayımladı. Açıklamada, "Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Neriman Celal ile diğer Kırım Tatar soydaşlarımız Asan Ahmetov ve Aziz Ahmetov hakkında bugün verilen siyasi motifli mahkumiyet kararı endişe vericidir." ifadesi kullanıldı.

MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyine hava harekatı! MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyine hava harekatı! Haberi Görüntüle

"SERBEST BIRAKILSIN" TALEBİ

Kırım Tatarlarının ana yurtlarında özgür ve güvenli şekilde yaşama hakkına desteğin vurgulandığı açıklamada, söz konusu kişiler dahil Kırım’da tutuklu bulunan tüm soydaşların en kısa zamanda özgürlüklerine kavuşmaları için gerekli adımların atılmasının beklendiği kaydedildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading