Yandex Metrica

Sitede Ara

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e tepki: Kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e tepki: Kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria'nın 19 beldesinde 4 bin 500 birimlik yeni yasadışı yerleşim yeri inşa edilmesi yönünde açıklanan planları kınadı. Yapılan açıklamada, "İsrail Hükümeti'nin attığı, kalıcı barış zeminine ciddi zararlar veren, uluslararası hukuka ve yerleşik BM parametrelerine tamamen aykırı bu adımlar kabul edilemez" ifadeleri kullanıldı.

Gündem

23.01.2024, 21:03

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "İsrail makamlarının yasadışı yerleşim faaliyetlerini artırmasını ve Batı Şeria'nın en az 19 beldesinde 4 bin 500 birimlik yeni yasadışı yerleşim yeri inşa edilmesi yönünde açıklanan planları kınıyoruz." denildi.

Bakan Fidan'dan Yunanistan'a net mesaj: Kıta sahanlığı bizim kırmızı çizgimizdir Bakan Fidan'dan Yunanistan'a net mesaj: Kıta sahanlığı bizim kırmızı çizgimizdir Haberi Görüntüle

"KABUL EDİLEMEZ"

Açıklamanın devamında, "İsrail Hükümeti'nin attığı, kalıcı barış zeminine ciddi zararlar veren, uluslararası hukuka ve yerleşik BM parametrelerine tamamen aykırı bu adımlar kabul edilemez. Türkiye, 1967 sınırları temelinde, başkenti Doğu Kudüs olan, coğrafi bütünlüğe sahip, bağımsız ve egemen bir Filistin Devleti'nin vücut bulmasına yönelik, iki devletli çözüm çabalarını desteklemeye devam edecektir" denildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading