Yandex Metrica

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden Hafize Gaye Erkan açıklaması: İtibar etmeyiniz!

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden Hafize Gaye Erkan açıklaması: İtibar etmeyiniz!

Eski TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın, faizleri yüzde 60'a çıkarmak istediği için görevden alındığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığına dair açıklama yapıldı.  

Gündem

27.03.2024, 15:59

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda (TCMB) Hafize Gaye Erkan, istifasını sunmuş ve başkanlık görevine Fatih Karahan getirilmişti. Erkan'ın istifası sonrasında faizleri yüzde 60'a çıkarmak istediği için görevden alındığına dair yalan haberler dolaşıma sokuldu.

AK Parti'de değişim süreci için ilk zirve yarın: Erdoğan kritik toplantılarına iki ilden start verecek! AK Parti'de değişim süreci için ilk zirve yarın: Erdoğan kritik... Haberi Görüntüle

FAİZLERİ YÜZDE 60 ÇIKARMAK İSTEDİĞİ İDDİASI YALANLANDI 

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden  Eski TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın, faizleri yüzde 60'a çıkarmak istediği için görevden alındığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığına dair açıklama yapıldı.

Göçmen kaçakçılığına KALKAN-21 darbesi: 12 kişi yakalandı Göçmen kaçakçılığına KALKAN-21 darbesi: 12 kişi yakalandı Haberi Görüntüle

DMM'DEN SÖYLENTİLERE YANIT 

Erkan'ın görevi bırakması ile ilgili yapılan spekülasyonlara Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bir mesaj yayınlayarak açıklık getirdi. Yapılan açıklamayı da Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

Erkan'ın, faizleri yüzde 60'a çıkarmak istediği için görevden alındığı iddiası doğru değil. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı basın yayın organlarında yer alan, “Hafize Gaye Erkan, faizleri yüzde 60'a çıkarmak istediği için görevden alındı.” iddiasının doğru olmadığı bilgisini paylaştı.

Son dakika: Kamuda tasarruf paketi ne zaman açıklanacak? Bakan Şimşek tarih verdi Son dakika: Kamuda tasarruf paketi ne zaman açıklanacak? Bakan Şimşek... Haberi Görüntüle

"EKONOMİ PROGRAMIMIZ KARARLILIKLA SÜRMEKTEDİR"

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Bazı basın yayın organlarında yer alan, 'Hafize Gaye Erkan, faizleri yüzde 60'a çıkarmak istediği için görevden alındı.' iddiası doğru değildir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen ekonomi programı, kesintisiz ve kararlılıkla sürdürülmektedir.

Burcu Biricik kızının ismi ne? Burcu Biricik kızının adını ne koydu? Burcu Biricik kızının ismi ne? Burcu Biricik kızının adını ne... Haberi Görüntüle

"İTİBER ETMEYİNİZ"

Piyasalarda güvensizlik oluşturmaya yönelik kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan mesnetsiz ve spekülatif haberlere itibar etmeyiniz.

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Loading