Yandex Metrica

Devlet tüm imkanlarını seferber etti! Cumhurbaşkanlığı, TSK ve Bakanlıklara ait hava araçları bin 715 yaralıyı çeşitli hastanelere yetiştirdi

Devlet tüm imkanlarını seferber etti! Cumhurbaşkanlığı, TSK ve Bakanlıklara ait hava araçları bin 715 yaralıyı çeşitli hastanelere yetiştirdi

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası devlet tüm imkanlarını seferber etti. Cumhurbaşkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Sağlık Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesindeki uçak ve helikopterlerle, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından toplam 1715 hasta farklı şehirlerdeki hastanelere nakledildi.

Gündem

23.01.2024, 22:18

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası devlet tüm kurum ve kuruluşlarıyla seferber oldu. Cumhurbaşkanlığı ve bünyesindeki hava araçları enkaz altından çıkarılan durumu kritik olan yaralı depremzedelerin nakli için seferber edildi.

Son dakika: MİT'ten Irak'ta nokta operasyon! PKK'nın elebaşlarından Sedat Aksu öldürüldü Son dakika: MİT'ten Irak'ta nokta operasyon! PKK'nın elebaşlarından Sedat Aksu... Haberi Görüntüle

CUMHURBAŞKANLIĞI, TSK VE BAKANLIKLARA AİT HAVA UÇAKLARI YARALILARI HASTANELERE TAŞIDI

Hasta ve yaralı depremzedelerin başka illerdeki hastanelere nakline yönelik çalışmalar, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hava Operasyon Merkezi tarafından koordine ediliyor.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 4, 2 ve 1 sedyeli uçak ambulanslar, helikopter ambulanslar, yurt dışı uçakları, TSK kargo tipi uçakları ve Cumhurbaşkanlığına ait ambulans uçaklarla Adıyaman, Gaziantep, Malatya, Kahramanmaraş, Mersin, Adana, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Kayseri'den yaralılar taşındı.

Depremin yaşandığı 6 Şubat'tan bu sabaha kadar TSK kargo tipi uçakla 1015, dört sedyeli uçak ambulansla 90, iki sedyeli uçak ambulansla 129, bir sedyeli uçak ambulansla 20, Cumhurbaşkanlığına ait uçaklarla 253, helikopter ambulansla 45, deprem sonrası çalışmalara destek için Norveç'ten gönderilen uçakla 25 olmak üzere 1577 yaralının nakli sağlandı.

Nakledilen yaralıların 738'i Ankara'da, 653'ü İstanbul'da, 120'si İzmir'de, 23'ü Adana'da, 18'i Antalya'da, 10'u Kayseri'de hastanelerde tedavi altına alındı. Ayrıca ambulans uçaklarla Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Konya, Eskişehir gibi illere de hasta nakli gerçekleşti.

Milli yasta okula gidilir mi, iş yerleri açık mı? Milli yasta okula gidilir mi, iş yerleri açık mı? Haberi Görüntüle

SKORSKY TİPİ HELİKOPTERLERLE HASTA NAKLİ YAPILDI

Ayrıca gece görüş özelliği bulunanların da içinde olduğu Skorsky tipi helikopterle hasta nakilleri yapıldı.

Bu kapsamda Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden 67, Nurhak ilçesinden 7, Pazarcık ilçesi Nacar köyünden 15, Afşin'den 1 ve şehir merkezinden 18 kişi hastanelere sevk edildi.

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinden 10, Besni'den 2, şehir merkezinden 1 çocuk ve Hatay'dan 1 yaralının da aynı helikopterlerle nakli sağlandı.

20 ilde SİBERGÖZ-39 operasyonları: 74 şüpheli yakalandı 20 ilde SİBERGÖZ-39 operasyonları: 74 şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

HAVA ARAÇLARIYLA TAŞINAN TOPLAM HASTA SAYISI 1715 OLDU

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesindeki iki sedyeli ambulans helikopter de Kahramanmaraş'tan 12, Şanlıurfa'dan 2 hastayı Kayseri'ye, Adıyaman ve Kahramanmaraş'tan alınan 2 hastayı Antalya'ya sevk etti.

Söz konusu helikopterle deprem bölgelerinden toplam 138 hastanın nakli gerçekleşti.

Hava araçlarıyla taşınan toplam hasta sayısı bu sabah itibarıyla 1715 oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading