Yandex Metrica

'Depremzedelerin kaldığı çadıra elektrik sayacı takıldı' iddialarına cevap: Herhangi faturalandırma söz konusu değil

'Depremzedelerin kaldığı çadıra elektrik sayacı takıldı' iddialarına cevap: Herhangi faturalandırma söz konusu değil

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bazı yayın organlarında yer alan "Kahramanmaraş'ta depremzedelerin kaldığı çadıra 'elektrik sayacı' takıldığı ve sayaç takılmayan çadırlara elektrik yok iddiası" başlığı ile yer alan haberlere ilişkin Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği'nden açıklama geldi. Dernekten yapılan açıklamada, ''haberlere konu edilen çadır ve konteynerlere takılan sayaçlardan ölçülen elektrik tüketimi tamamen elektrik şebekesinin takibi ve işletilmesi amacına yönelik olup depremzedelere yönelik herhangi bir faturalandırma yapılması hiçbir şekilde söz konusu değildir.'' dedi.

Gündem

29.03.2024, 11:07

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası bazı gazete ve internet sitelerinde yer alan haberlere ilişkin açıklama geldi. "Kahramanmaraş'ta depremzedelerin kaldığı çadıra 'elektrik sayacı' takıldığı ve sayaç takılmayan çadırlara elektrik yok iddiası" başlığı ile yayımlanan haberin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İletişim Başkanlığı'ndan Erdoğan-Miçotakis zirvesine ilişkin açıklama: 'Dışişleri Bakanları görevlendirildi' İletişim Başkanlığı'ndan Erdoğan-Miçotakis zirvesine ilişkin açıklama: 'Dışişleri Bakanları görevlendirildi' Haberi Görüntüle

ELDER'DEN İDDİALARA YANIT

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bazı gazete ve internet sitelerinde "Kahramanmaraş'ta depremzedelerin kaldığı çadıra 'elektrik sayacı' takıldığı ve sayaç takılmayan çadırlara elektrik yok iddiası" başlığı ile yer alan haberlerde yanıltıcı bilgiler yer aldığından 21 dağıtım şirketinin çatı kuruluşu Elder olarak açıklama yapma gereği doğmuştur.

6 Şubat tarihine meydana gelen depremler sonrasında elektrik dağıtım şirketlerimiz hem sahada hem de arama kurtarma çalışmalarında afetzedelerimizin yanında yer alarak, ağır hasar alan bölgenin yeniden ayağa kalkması için yoğun çalışma göstermiştir. Bu sırada her an ulaşılır olmak, olası sorunlara anında müdahale edebilmek için elektrik dağıtım şirketlerimiz AFAD kriz merkezlerinde 24 saat yönetici bulundurmaktadır.

Yargıtay Başkanı Ömer Kerkez'in hayatı ve biyografisi... Yargıtay Başkanı Ömer Kerkez'in hayatı ve biyografisi... Haberi Görüntüle

HERHANGİ BİR FATURLANDIRMA SÖZ KONUSU DEĞİL

Kriz merkezlerinin almış olduğu kararlar doğrultusunda depremzedeler için AFAD, kamu kurum ve kuruluşlar, STK ve vatandaşlarımız tarafından kurulan çadır kent ve konteyner kent gibi geçici barınma alanları için elektrik enerjisi talepleri dağıtım şirketleri tarafından karşılanarak elektrik verilmektedir.

Bu noktada önemle belirtmek isteriz ki, haberlere konu edilen çadır ve konteynerlere takılan sayaçlardan ölçülen elektrik tüketimi tamamen elektrik şebekesinin takibi ve işletilmesi amacına yönelik olup depremzedelere yönelik herhangi bir faturalandırma yapılması hiçbir şekilde söz konusu değildir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading