Hatay'da 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerde yaşamlarını yitirenler asrın felaketinin 1. yıl dönümü nedeniyle "Sessiz Yürüyüş" programıyla anıldı. Hatay halkı, CHP’den tekrar belediye başkan adayı gösterilen Lütfü Savaş’a yoğun tepki gösterdi.
![Microsoft'tan yeni açıklama: Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-07-19-2056528787.webp)
LÜTFÜ SAVAŞ'A BÜYÜK TEPKİ
Hatay'ya yaşanan yıkımdan dolayı eleştirilen ve 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde yeniden aday gösterilen CHP'li Belediye Başkanı Lütfü Savaş alanda büyük bir protesto ile karşılandı. Depremzedeler, CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından yeniden aday gösterilen Lütfü Savaş'ı yuhalarken "İstifa" sloganları da attı.
![Televizyon tamircisinin gözü döndü gittiği evde dehşet saçtı: Çekiçle kafalarını ezdi](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/ekran-goruntusu-2024-07-17-092206.webp)
''LÜTFÜ SAVAŞ'TAN HİÇ MEMNUN DEĞİLİZ''
Depremzede vatandaşların tepkisi Halk TV ekranlarına da yansıdı. Canlı yayında söz alan bir Hataylı depremzede, Lütfü Savaş'tan memnun olmadığını ve Hatay'a hizmet etmediğini belirtti.
Hataylı vatandaş, "Belediye Başkanımız Lütfü Savaş'tan hiç memnun değiliz. Yani insan hiçbir şey yapmasa bile, en azından şu yollarımızı yapar. İnanın ki yürüyemiyoruz bile çamurdan, pislikten, çöplerden. Tamam deprem oldu, bir afet oldu. Şu anda biz gerçekten ölüyüz. Ama böyle olmaz.'' dedi.
![16 Temmuz Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/16-temmuz-kabine-toplantisi-ne-zaman-saat-kacta-baslayacak.webp)
''1 YIL GEÇTİ HİÇBİR ŞEY GÖREMEDİK''
"Yolda yürümek istiyoruz, nefes almak istiyoruz" diyen depremzede vatandaş, ''Tamam düzebilir her şey, evler olabilir. Yaşamak istiyoruz biz. Biz yolda yürümek istiyoruz, nefes almak istiyoruz. Hiçbir şey yok, rezillik! 1 yıl geçti, hiçbir şey göremedik.'' ifadelerini kullandı.