Yandex Metrica

Sitede Ara

Deprem felaketi sonrası İstanbul'da göç başladı! Herkes o bölgeye gidiyor

Deprem felaketi sonrası İstanbul'da göç başladı! Herkes o bölgeye gidiyor

Türkiye'yi derinden sarsan çifte felaketin ardından İstanbul'da göç başladı. İnsanlar daha güvenli olduğunu düşündüğü kentin kuzey kesimlerine yoğun ilgi göstermeye başladı. Özellikle Çekmeköy’e çok fazla talep var.

Gündem

23.01.2024, 20:33

6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli çifte felaketin ardından gözler olası İstanbul depremine çevrildi.

İş insanı Yasin Ersin ile Selin Kabaklı sevgili mi? İş insanı Yasin Ersin ile Selin Kabaklı sevgili mi? Haberi Görüntüle

İSTANBUL'DA GÖÇ BAŞLADI

Türkiye'yi derinden sarsan ve 46 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği depremlerin ardından Marmara bölgesinde ve özellikle İstanbul’da gerçekleşmesi beklenen depremin yeniden gündeme gelmesiyle birlikte insanlar daha güvenli yerlere göç etmeye başladı.

Taksim'de akılalmaz olay: Meydandaki banklardan birinde bir kişi ölü bulundu! Taksim'de akılalmaz olay: Meydandaki banklardan birinde bir kişi ölü bulundu! Haberi Görüntüle

EN FAZLA TALEP ÇEKMEKÖY'E

İstanbu'da ikamet eden vatandaşlar, çifte felaketin ardından daha güvenli olduğunu düşündüğü mega kentin kuzey kesimlerine yoğun ilgi göstermeye başladı. Özellikle Çekmeköy’e çok fazla talebin olduğu öğrenildi.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan eski ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan eski ABD Başkanı Donald Trump ile... Haberi Görüntüle

''KİRALIK DAİRE FAZLA YOK''

Çekmeköy’de 20 yıldır emlakçılık yapan Ahmet Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“İnsanlar, Üsküdar, Kadıköy gibi yerlerdeki evlerini kiraya verip buraya geliyor. Buralara talep 1999 depreminden beri vardı. Bu son depremlerden sonra daha da arttı ancak kiralık daire fazla yok” 

Örgütün mühimmat depoları havaya uçtu: MSB'den son dakika Dergele ve Miska köyleri paylaşımı Örgütün mühimmat depoları havaya uçtu: MSB'den son dakika Dergele ve... Haberi Görüntüle

Gloria Jean's kimin, sahibi kim? Gloria Jean's kimin, sahibi kim? Haberi Görüntüle

SULTANGAZİ'DE DE HAREKETLİLİK VAR

Kentin Avrupa yakasında da kuzey ilçelerden Sultangazi’de deprem hareketliliğinin yaşandığı belirtiliyor. İstanbul'da emlakçılık yapan Alişan Şahin, “Özellikle depremden sonra evini satılığa çıkaran çok kişi oldu. Zemin iyi, ev çok eski olduğundan insanlar daha güvenli yerlere gitmek için satıyor” ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading