Yandex Metrica

Sitede Ara

Deprem felaketi sonrası AK Parti'den kritik hamle: İki yeni kurum gündemde

Deprem felaketi sonrası AK Parti'den kritik hamle: İki yeni kurum gündemde

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası AK Parti oluşabilecek yeni felaketlerin önünü almak için kritik hamlede bulundu. AK Parti'de Afet Bakanlığı ile Deprem Bilim Kurulu'nun hayata geçirilmesi gündemde.

Gündem

23.01.2024, 20:29

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası siyasi partiler seçim çalışmalarını ve kampanyalarını askıya alarak depremin yaralarını sarmaya öncelik verdi.

AK Parti kurmayları, kalıcı konutlar yapılana kadar Türkiye’nin en önemli gündeminin bundan sonra depremin yaralarının sarılmasına yönelik çalışmalar olacağına dikkat çekiyor.

Bakanlık harekete geçti: Kurbanlıklarını satamayanlar üzülmesin! Bakanlık harekete geçti: Kurbanlıklarını satamayanlar üzülmesin! Haberi Görüntüle

SEÇİMLER DE TAMAMEN DEPREM GÜNDEMLİ OLACAKTIR

Türkiye Gazetesi'nin aktardığı habere göre, parti yöneticileri tarafından yapılan değerlendirmeye göre, "Türkiye’de 6 Şubat’tan sonra çok şey değişti. Artık uzun bir süre depremi ve sonraki süreci konuşacağız. Seçimler de tamamen deprem gündemli olacaktır. Buna göre yeni bir kampanya içeriği hazırlanması gerekecek. ‘Kampanya’ denmesi de çok doğru olmaz. ‘Depremin etkilediği şehirleri nasıl yeniden ayağa kaldıracağız?’, ‘Yaraları hızla nasıl saracağız?’, ‘Memleketlerini terk edenleri nasıl geri getireceğiz?’ gibi başlıklarda sil baştan bir gündem olması lazım" görüşü ön plana çıktı.

İşsizlik eriyor! Son yılların en düşük seviyesinde İşsizlik eriyor! Son yılların en düşük seviyesinde Haberi Görüntüle

İKİ YENİ KURUM GÜNDEMDE

AK Parti kurmayları, deprem bölgesinden 3 milyona yakın insanın başka şehirlere gittiğini tahmin ettiklerini, bu kişilerin yeniden şehirlerine dönmesinin altyapısının kurulacağını kaydetti. 

AK Parti’nin gündeminde önümüzdeki süreçte 'Afet Bakanlığı' kurulması, sürekli aktif bir şekilde görev yapacak 'Deprem Bilim Kurulu'nun hayata geçirilmesi gibi öneriler de var.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading